PRESVEDČIVÉ DOMÁCE VÍŤAZSTVO NAD TRENČIANSKOU TURNOU

Klubový komentár k zápasu

Dolné Vestenice – Trenčianska Turná 5:2 (3:1)

Góly: 11. a 67. M. Líška, 24. Kastelovič, 36. Bruška, 84. Sluka – 16. J. Kováč, 88. M. Kováč

Zostava: Bohunský – Hlinka, Kastelovič, Sluka, Šrámka – Bruška, Bohuš, Košík, M. Líška, Krivosudský – Olej

Náhradníci: Beták (83. Bohunský), Kolenčík (51. Olej), Matiaško (70. Bruška), S. Ďuriš (77. Bohuš), Radošány (79. Šrámka), Bublák

DOLNÉ VESTENICE 6. apríla – V sobotu popoludní sme vrámci 20. kola privítali hráčov Trenčianskej Turnej. Ešte pred samotným stretnutím musel tréner Nikolas Švirik riešiť problémy v zostave, keďže mu pre zranenie a chorobu vypadli Dušak Bublák a Mário Šamko. Náhrada sa ponúkala v Dominikovi Matiaškovi, ktorý sa už plne zotavil zo zranenia a bol trénerovi k dispozícii.

Úvod sobotného duelu bol mierne rozháraný. Obe mužstvá sa na ihrisku trošku hľadali a poriadny futbal bol k videniu až o pár minút neskôr. Góly začali padať pomerne skoro a na našu radosť sme to boli my, kto sa presadil ako prvý. Útočnú akciu Jakuba Kasteloviča zakončil strelou povedľa hosťujúceho gólmana Martin Líška. Hostia mohli odpovedať o pár minút neskôr. Nebezpečný strelecký pokus z tesnej blízkosti bravúrne zlikvidoval Ľuboš Bohunský, ktorý si poradil aj s následnou dorážkou. Rovnaký scenár sa ale nezopakoval v 16. minúte. Unikajúci Jakub Kováč mal dostatok času a priestoru na to, aby namieril presne k pravej žrdi našej brány.

Nerozhodný stav ale netrval dlho. Počas 24. minúty sme si vypracovali peknú akciu v krídelnom priestore, ktorú po prihrávke pred bránu zakončil Jakub Kastelovič. Oveľa veselšie bolo divákom na tribúnach po 36. minúte. Prenikajúci Martin Líška obišiel hosťujúceho brankára Tomáša Chlebana a následne, ako na striebornom podnose naservíroval loptu pre Andreja Brušku. Krajný obranca hrajúci v tomto zápase na pozícii pravého záložníka loptu už len dorazil do prázdnej brány.

Do kabín tak odchádzalo spokojnejšie naše mužstvo. V druhom polčase sa už naša prevaha jasne prejavila a súpera sme niekoľkokrát zavreli na jeho polovici. Do hry postupne prišli náhradníci vrátane druhého brankára Pavla Betáka. Na priebežných 4:1 zvyšoval svojím druhým presným zásahom v sobotnom stretnutí Martin Líška. Náš posledný gól vo víkendovom zápase padol v 84. minúte. Centrovaná lopta z kopačky Dominika Matiaška sa dostala na hlavu Lukáša Sluku, ktorý ju následne bezproblémovo poslal do siete. Hostia uzavreli svoje účinkovanie na našom štadióne utešeným gólom z 88. minúty. Peknú strelu zo strednej vzdialenosti vyslal Matúš Kováč a lopta po jeho pokuse skončila až za chrbátom Pavla Betáka.

Páčil sa ti tento článok?
0Like