VÍKENDOVÝ SÚHRN: TROJBODOVÉ „ÁČKO“, DORAST S CENNÝM BODOM Z VONKU + ZVYŠNÉ ZÁPASY

Klubový súhrn víkendových zápasov

Plevník-Drieňové – Dolné Vestenice 1:2 (0:1)

Góly: 90. Ďurkech – 28. Sluka, 81. Bohuš

Zostava: Bohunský – Hlinka, Kastelovič, Sluka, Šrámka – Bruška, Košík, Bublák, M. Šamko, Krivosudský – Líška(C)

Náhradníci: Beták – Matiaško (61.Bruška), Bohuš (78. Šamko)

PLEVNÍK-DRIEŇOVÉ 14. apríla – V nedeľu sme vycestovali opäť na ihrisko súpera, kde sa odohral ďalší zo zápasov jarnej časti V. ligy Sever. Tréner Nikolas Švirik musel ešte pred samotným stretnutím vyriešiť vypadnutie oboch hrotových útočníkov a tak sa na tejto pozícii predstavil kapitán Martin Líška. Do zápasu sme vkročili dôležitým prvým gólom, ktorý nám priniesol väčší pokoj na kopačky. V 28. minúte rozvlnil sieť za domácim gólmanom Jozefom Bednárom stopér Lukáš Sluka. Pre oporu našich zadných radov to bol už tretí gól v posledných štyroch zápasoch.

Domáci ale neboli iba nečinný pozorovateľ nedeľného stretnutia. Niekoľko ich nebezpečných príležitosti ale zlikvidoval pozorný Ľuboš Bohunský. Dôležitý gól sme vstrelili v prebiehajúcej 81. minúte, čím sme zároveň zmarili aj všetky domáce snahy na zvrátenie zápasu. Opakovaný center Mareka Krivosudského šikovne usmernil do brány  striedajúci Tomáš Bohuš. Domáci hráči  sa presadili až v samom závere duelu 21. kola. Čisté konto Bohunského pokazil v 90. min po dobrom zakončení Peter Ďurkech. Viac sa už udiať nestihlo a po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu sme si pripísali ďalšie cenné tri body do tabuľky.Video prehrávač00:0000:39

U19: Holíč – Dolné Vestenice 2:2 (0:1)

Góly: 80. Králiček, 85. Paníček – 25. S. Kováč, 78. Žember

Zostava: Hirkala – M. Kováč, Chrenko, M. Miko, Vabec – N. Šamko, Žember, S. Kováč, Melis – A. Mäsiar, R. Radošány

Náhradníci: Obert, Simajchl

HOLÍČ 14. apríla – Dorastenecké mužstvo vycestovalo na dlhý výjazd a to do Holíča. Súper zo Záhoria pohybujúci sa v tabuľke o dve priečky nižšie je najmä v domácom prostredí veľmi nepríjemný. Neboli to však domáci, kto sa ako prvý ujal vedenia v zápase. V prebiehajúcej 25. min sa presadil Simon Kováč. Jednogólové vedenie nám vydržalo viac ako 43 minút a až následne došlo k zmene stavu. Skóre sa ale menilo v náš prospech o čo sa postaral gólom zo 78. min Róbert Žember. Do konca stretnutia ostávalo desať minút, náš tím bol v dvojgólovom vedení a víťazstvo mal takmer na dosah. Domáci však zabrali v správnej chvíli a za päť minút dokázali vyrovnať. Skoro sa im podaril aj úspešný obrat, keďže dve minúty na to mali ešte výhodu pokutového kopu. Lukáš Talla svoju šancu premárnil a aj vďaka jeho zaváhaniu zo záveru stretnutia sa v Holíči body po remíze 2:2 delili.

U15: Dolné Vestenice – Oslany 0:4 (0:2)

Góly: 15. a 61. Čierny, 35. Kacina, 37. Košovský

V zápase nastúpili: Kiaba, Braun, Suchánek, Dufek, Vlnka, Vlha, T. Ďurík, P. Reisel, K. Miko, Jedinák, T. Švirik, S. Rusňák, Ďurica, Pánis, Klimo, Š. Mäsiar, Staňo

DOLNÉ VESTENICE 14. apríla – Na zápas so silným súperom sme nastúpili s odhodlaním pobiť sa o čo najlepší výsledok. Žiaľ neúspešne. Súper bol celkovo futbalovejší, silný v osobných súbojoch a využil každú možnosť na strelenie gólu. Mojich chlapcov treba pochváliť za bojovnosť a aj za to, že počas nepriaznivého skóre ukázali, že futbal hrať vedia. Navyše hráči sa neboja osobných súbojov a aj preto pevne verím, že s takýmto prístupom sa čoskoro dostavia aj výsledky a víťazstvá.
Autor: Peter Šušmák

Nadlice – Dolné Vestenice „B“ (Hradište) 8:2 (5:1)

Góly ŠK: 11. N. Ďurík (z pok. kopu), 58. Ilto

Zostava: Miklaš – Šenkyřík, P. Šušmák, S. Ďuriš, Chalmovský – Fodora, Vaňo, V. Reisel st., Ilto – N. Ďurík, M. Ďuriš

Náhradníci: J. Miko (64. Chalmovský), Pavol Miške (46. M. Ďuriš), Peter Miške (82. Fodora)

NADLICE  14. apríla –  Po domácom víťazstve v minulom kole sme sa tentokrát predstavili na pôde Nadlíc, tretieho mužstva  tabuľky. V pomerne oklieštenej zostave sme sa snažili hrať dobrý, bojovný futbal, čo sa nám darilo do 16. minúty. Potom sa súper dostal do vedenia po našich hrubých (aj individuálnych) chybách. Svoje vedenie neustále navyšoval a nakoniec sme prehrali vysoko 8:2. Každý z nás sa snažil podať čo najlepší výkon ,ale domáci nás za všetky naše veľké chyby vždy potrestali. Ďakujem každému, čo sa na zápas dostavil a verím, že v najbližšom domácom stretnutí tri body zostanú doma.