ROZHOVOR: MR. ZERO – ĽUBOŠ BOHUNSKÝ

Inkasoval len 18 gólov a už 14x udržal čisté konto. Predsezónna posila z Prievidze, 198 centimetrov vysoký brankár Ľuboš Bohunský z Partizánskeho momentálne nemá v zápasoch veľa práce. Stojí pred ním pevná obrana, ktorá mu nedá moc príležitostí ukázať kus brankárskeho umenia. V jednom zápase neinkasoval viac ako tri góly a našli sa dokonca tímy, ktoré mu počas tejto sezóny gól ani nestrelili.

 Doterajšia bilancia, 18 inkasovaných gólov, 14x čisté konto a priebežne prve miesto v tabuľke. Ak by ti niekto počas leta povedal, že o tomto čase budeš s mužstvom v tejto pozícii, veril by si mu?

 • Až takýmto dobrým štatistikám by som pred sezónou určite neveril a preto ma veľmi teší, že nám táto sezóna zatiaľ vychádza nad očakávania.

Aké boli tvoje osobné ciele pred touto sezónou?

 • Pomôcť svojimi výkonmi mužstvu k vytúženému postupu a inkasovať čo najmenej gólov.

Poznal si Dolné Vestenice aj pred prestupom?

 • Áno, odohral som proti ním niekoľko duelov v IV. lige.

 Ako vzniklo spojenie Ľuboš Bohunský a Dolné Vestenice? Predsa len sa nestáva často, že by jednotka Prievidze bola v hľadáčiku tímu, ktorý je o tri súťaže nižšie.

 • Takmer pred rokom ma oslovil Martin Dvonč, predostrel mi ambície klubu, ktoré sa mi zapáčili a tak som sa vydal touto cestou.

 VI. liga je taká hranica medzi futbalom na úrovni a klasickým dedinským futbalom, slabšie zázemie, infraštruktúra a aj podmienky oproti III. lige. Bolo pre teba horšie si na to zvyknúť alebo toto vôbec neriešiš ?

 • Samozrejme kvalitou sa tieto ligy nedajú porovnať, avšak na VI.ligu mame vytvorene nadštandardné podmienky na trénovanie a k tomu super trénera, takže ideme postupne vyššie a vyššie.

V tvojom futbalom životopise nájdeme také značky ako MŠK ŽILINA alebo AS Trenčín. Zrejme bolo tvojim snov, a stále možno je, hrať futbal profesionálne ?

 • Asi každý ma na začiatku sen o to, že sa bude živiť  futbalom a hrať ho profesionálne. Aj keď futbal milujem, dnes sú tu už iné priority.

Môžeš prezradiť, prečo sa tvoje pôsobenie v Žiline a potom v Trenčíne skončilo?

 • Zo Žiliny ma vyradilo zranenie (zlomená ruka). Následne som sa presunul do Trenčína, kde som trénoval aj s Áčkom ale bolo veľmi ťažké sa presadiť. 

Teraz stojíš za najlepšou obranou v lige, ktorá ti nedopraje priveľa zákrokov. Je to pre teba nevýhoda byť v menšej  permanencii počas zápasu?

 • Pre každého brankára je nevýhoda, keď v zápase nemá moc roboty a preto musím byť neustále koncentrovaný od prvej do poslednej minúty.

Ako sa udržuješ v koncentrácii, keď súper nedokáže vyslať viac ako 3 strely za polčas ?

 • Je dôležité mať čistú hlavu, nevnímať okolie, sústrediť sa na hru a na konkrétnu situáciu v zápase.

 Momentálne hráme o postup a víťazstvo v súťaži? Už si niekedy zažil oslavy ligového prvenstva ?

 • Ešte nie a preto dúfam, že to dotiahneme do úspešného konca a užijeme si oslavy.

Vieš si predstaviť, že by boli Vestenice pre teba dlhodobou zástavkou?

 • Vo Vesteniciach sme vytvorili skvelú partiu, cítim sa tu ako doma a jednoznačne tu chcem ostať čo najdlhšie.
Páčil sa ti tento článok?
0Like