Dolné Vestenice – Rudnianska Lehota 5:0 (1:0)

Góly:  20′ Kolenčík 60′ líška, 69′, 74′ Matiaško, 88′ Bublák

Zostava: Bohunský – Bruška, Sluka Kastelovič, Miko  – Matiaško, Šamko, Bublák, Líška, Pagáč – Kolenčík

Náhradníci: Košík (60′), Ďuriš (66′), Krajčovič (70′), Radošány (77′), Matejovič, Šrámka, Tadial

Zápas 27. kola bol presne ten, kde sme mohli definitívne potvrdiť zisk majstrovského titulu. Na to aby sa tak stalo, nám stačilo získať aspoň jeden bod. Avšak cieľom, ako po celú sezónu, boli body tri a nie jeden. No takmer sa nám tieto body vzdialili, pretože hostia, ktorí nás na jeseň zdolali 3:1, mali v úvode pár dobrých šancí na otvorenie skóre. V oboch prípadoch si udržal čisté konto náš brankár Bohunský. Prvú šancu vyrazil nad bránu a v druhej úradoval pri prízemnej strele. Kvalitný výkon hostí naštrbila až 20. minúta, kedy bol ich stopérom vysunutý do brejku Kolenčík. Ten k lopte dobehol skôr ako brankár Samardžia a otvoril skóre.

Na ďalší gólovú radosť sme si museli počkať až do 60. minúty. Bublákovú prihrávku do šestnástky pretavil na gól po efektnej kľučke Martin Líška. Po tomto presnom zásahu sme získali väčší pokoj na kopačkách a aj zvyšné útoky už boli oveľa presnejšie. O 9 minút neskôr sa sieť brány hostí rozvlnila opäť. Líškovu strelu dorazil do brány hlavou Matiaško. Gól to bol ale prekvapivý, pretože lopta padala do brány vysokým oblúčikom, na ktorý už brankár hostí nestačil zareagovať. Štvrtý presný zásah znamenal, že sa už jednoznačne mohlo chystať oslavné šampanské. Martin Líška po krídelnej akcii ako na zlatom podnose naservíroval loptu pred prázdnu bránu Matiaškovi, ktorý si svoj druhý gól v zápase patrične vychutnal. Hostia nakoniec odchádzali s 5 inkasovanými gólmi. V 88. minúte ukázal opäť svoje majstrovstvo Dušan Bublák a uzavrel skóre tohto zápasu na 5:0.

To čo následne vypuklo po zápase sa nedá ani krajšie opísať. Ten, kto bol na štadióne (viac ako 350 ľudí)  videl, zažil a cítil tú veľkú radosť. Strieľalo šampanské, spievali sa pokriky, ďakovačky alebo sme vyhadzovali do vzduchu trénera Nikolasa Švirika, dirigenta tohto majstrovského orchestru. Spolu s Vami, fanúšikmi sme zrealizovali sen o víťazstve a postupe do vyššej súťaže. Pamätajme si tento deň, pretože ide o najväčší úspech Športového klubu VEGUM Dolné Vestenice od nástupu nového vedenia a filozofie klubu. Teda od roku 2015.