ROZHOVOR: PREZIDENT KLUBU O PRÁVE SKONČENEJ SEZÓNE A AJ BUDÚCNOSTI KLUBU

Práve skončená sezóna si žiada jedno veľké zhrnutie a práve preto sme sa porozprávali s najvyšším mužom nášho futbalu a to s prezidentom Vladimírom Ďurišom.

Okrem tejto sezóny nám aj prezradil, čo plánuje klub ŠK VEGUM v budúcnosti. Všetko nájdete o pár riadkov nižšie. Začíname.

Postup a návrat do V. ligy. Ako by ste opísali túto sezónu?

Hektická a nádherná.

Čakali ste na jej začiatku, že by to mohlo dopadnúť až takto dobre?

Nie to sme si vtedy ani len nepredstavovali. Dôležité bolo ísť od zápasu k zápasu no a ku koncu už sa ten úspech pochopiteľne dostavil.

Sme ako klub pripravený na V. ligu?

Po všetkých stránkach áno.

Zvýšilo sa v tomto roku funkcionárske úsilie s cieľom dosiahnuť úspech?

Každým rokom robíme všetci funkcionári viac a viac aby sme mohli napredovať. Tento rok sme dostali aj veľmi želanú odmenu a to bol postup.

Oproti minulým rokom sme mali na prestupovom trhu mimoriadne úspešnú ruku. Čo stojí za týmto faktom?

Na to sa ťažko odpovedá. Mali sme správny cit na hráčov.

Zaregistrovali ste už aj nejaké ponuky pre našich hráčov?

Zaznamenali sme záujem, to je prirodzené po takejto sezóne. Ale tieto veci má na starosti manažér „A“ mužstva Martin Dvonč.

V lete nás čaká pôsobenie v Slovnaft Cupe. Čo očakávame od tohto zápasu/ov?

Určite sa na túto udalosť tešíme. Bude to spestrenie aj prípravy a po dlhej dobe niečo nové pre našich fanúšikov. Verím, že si ľudia cestu na štadión nájdu a dúfam, že aj hráči zoberú tento zápas ako dobrú príležitosť na konfrontáciu s kvalitným tímom a na reprezentáciu klubu na vyššej úrovni.

Prejdime trošku do budúcnosti. Čo očakávate od nasledujúcej sezóny?

Vyššiu návštevnosť, dobrý futbal a celý rok najlepšie bez zranení. Určite aj udržať sa v novej súťaži, čo sa týka „A“ mužstva. Čo sa týka mládeže, tak aby sme mali čo najviac detí zapojených v juniorských tímoch.

Môžeme sa tešiť aj na nejaké novinky?

Tou najväčšou z hľadiska zázemia bude rekonštrukcia hlavnej budovy. Za to vďačíme predovšetkým obecnému úradu, ktorý nám poskytol dotáciu na túto opravu a opäť tak spravíme niečo preto, aby sa klub posunul vpred. Taktiež plánujeme rozšíriť trénerský personál aby sa hráči mohli stále zdokonalovať. Znova budú k dispozícii permanentky, ktoré majú naši fanúšikovia možnosť si zakúpiť.

Rozšíri sa počet mužstiev pod hlavičkou ŠK VEGUM?

Určite sa rozšíri o žiacke mužstvo a aj o „B“ tím, ktorým bude klub z Hradišťa. Dokonca s týmto klubom sme už raz takéto spojenie mali. A veruže to bolo úspešné spojenie.

Mladším žiakom sa v našom okrese ešte len vytvára súťaž, vieme už niečo o tom ako bude fungovať ich liga?

Nie, ešte len teraz prišla pozvánka do tejto ligy a na pravidlá stále čakáme. Kľúčový bude aj počet hráčov v zápase, pretože nemáme veľmi veľa detí v tejto kategórii.

Dokáže „B“ tím vydržať aj na ďalšie sezóny? Predsa len spojenie s Nitricou trvalo len rok.

To je ešte zavčasu povedať ale verím, že áno.

Na záver posledná otázka. Aký je dlhodobý cieľ klubu?

Presadiť sa s mládežníckymi mužstvami a dostať sa s každým tímom čo najvyššie.

Páčil sa ti tento článok?
0Like