VÍŤAZNÝ DUEL S UHROVCOM DOCHYTAL STOPÉR SLUKA. NEINKASOVAL ANI JEDEN GÓL

Klubový komentár k zápasu

Dolné Vestenice – Uhrovec 2:0 (1:0)

Góly: 18. a 51. Líška, 700 divákov,

Zostava: Beták (41. M. Šamko) – Sluka, Košík, Bohuš, Šrámka (89. A. Bruška), Krivosudský, Líška, Kastelovič, Bublák, Olej (80. Kolenčík), Matiaško (74. Hlinka)

Na potvrdenie majstrovského titulu sme potrebovali v poslednom domácom stretnutí bezpodmienečne zvíťaziť nad Uhrovcom. Túto ambíciu chceli pretaviť zverenci Nikola Švirika do želaného výsledku už od samého začiatku. V 9. minúte mohla sieť brány rozvlniť dobrá hlavička domáceho Dušana Bubláka. Brankár hostí ju však vytesnil. Z následného rohového kopu zakončoval rovnako aj Pavol Šrámka a gólman Uhrovca sa vyznamenal opäť.

Prvý gól stretnutia padol v 18. minúte. Na svedomí ho nemal nik iný, ako domáci Martin Líška, ktorý zužitkoval presnú prihrávku Dušana Bubláka. V následnom nájazde na bránu súpera už skúsený zakončovateľ vedel, čo má robiť. Hostia sa do príležitostí na skórovanie dostali v 36. a 40. minúte. V bráne stojaci veterán tímu Pavel Beták však obe strely zneškodnil. Tribúny domáceho štadióna stíchli o chvíľu neskôr. Pri vyrazenom rohovom kope sa náš gólman zranil a nemohol pokračovať v zápase. Keďže naša jednotka Ľuboš Bohunský absentovala pre zranenie, medzi tri žrde sa postavil stopér Lukáš Sluka. V záverečných minútach prvého dejstva nemusel vytiahnuť žiaden zákrok.

V druhej časti hry si už ale na loptu siahol a preukázal aj skryté brankárske vlohy. Hostia z Uhrovca túto personálnu zmenu na gól nevyužili a ani v druhom polčase nedokázali vsietiť kontaktný gól. My sme v 51. minúte poistili víťazstvo po peknom lobe Martina Líšku. So sezónou sme sa tak rozlúčili víťazne pred krásnou diváckou kulisou, ktorá sa presiahla hranicu 700 divákov.  Za to všetkým srdečne ĎAKUJEME! V tabuľke sme obsadili nakoniec druhé miesto len vďaka horšiemu skóre so vzájomných zápasov s Kvašovom. Postup do IV. ligy SZ je tak v rukách baráže alebo v lepšom prípade priameho povýšenia. Štatistiku kanonierov ovládol s 22 gólmi náš Martin Líška.

Páčil sa ti tento článok?
0Like