V dohrávke derby zápasu rozhodovala efektivita

Dolné Vestenice – Bánovce nad Bebravou 0:2 (0:2)

Góly : 10. V. Kochan, 18. H. Kyselica
DOLNÉ VESTENICE: P. Beník – A. Mešina, T. Olej, R. Prekop, A. Koreň (85. R. DOLNÝ), P. Košík (60. M. Masár), Matúš Miko, F. Jozef Kocan (75. Lukáš Miko), V. Láska (83. P. Šóš), J. Dávid Melis, A. Štefan

Dolné Vestenice odštartovali jarnú časť sezóny dohrávkou dvakrát odloženého 14. kola, keď pre koronavírus v tíme Bánoviec nebolo možné na jeseň odohrať derby zápas dvoch regionálne blízkych klubov.

Sobotné stretnutie začali lepšie hostia, ktorí zásluhou Vladimíra Kochana a aj pri troche šťastia, dostali loptu do siete už v 10. minúte. Domáci mohli odpovedať v 17. minúte, keď najprv plávajúca strela Kocana preverila hosťujúceho brankára.

Odrazenú loptu krídelník Vesteníc ešte stihol zachytiť a následne ju naservírovať Vladimírovi Láskovi. Ten sa uvoľnil efektnou zasekávačkou, no z tesnej blízkosti trafil len do stojaceho brankára. Futbalové nedáš-dostaneš platilo dokonale, keďže z následného protiútoku presne zahlavičkoval Kyselica.

V druhom polčase sme neupustili od úsilia zvrátiť výsledok v náš prospech. Obrana hostí nebola neprekonateľná, no citeľne nám chýbala presná finálna prihrávka, ktorý by nám vytvorila stopercentnú šancu. Viaceré nádejne rozbiehajúce sa akcie stroskotali aj na drobnej nepresnosti v kombinácii.

Prevažne medzišestnástkový obraz hry druhého dejstva a bez viacerých výrazných šancí, dotiahli Bánovce do úspešného konca. V druhom dejstve sme už veľké príležitosti nevideli.

Stretnutie nám výsledkovo nevyšlo, no sme radi za to, že v našom drese debutovala až trojica nových futbalistov. Dvaja z nich sú našimi zimnými posilami. Alex Štefan prichádza z Malinovej (jeseň odohral vo Veľkých Kršteňanoch) a Adam Koreň prišiel z Bobota. Tretín “novicom” v kádri Jozefa Kolenčíka bol Roderik Dolný, ktorý je hráčom nášho dorastu.

Páčil sa ti tento článok?
0Like