Vrbové – Dolné Vestenice 4:0 (1:0)

Góly: 45. Srnec, 58. Troják, 78. a 88. Vido

Zostava: Stručka – Mešina, Prekop, Olej (K), Miko L. – Košík, Miko M. – Kocan, Melis, Koreň – Štefan
Náhradníci: Šóš (46. Olej), Rybanský (66. Štefan), Radošány (76. Kocan), Beník (GK)

Jarná časť IV. ligy SZ sa pre zvyšné tímy začala až v sobotu, keď bolo na programe predohrávané 33. kolo. V ňom sme cestovali na pôdu Vrbového, ktoré sme na jeseň doma zdolali 2:1. Vyrovnaný duel sa odohrával na dobre pripravenom ihrisku, takže bolo možné sledovať oveľa viac útočný futbal.

V prvom polčase sa nám darilo držať krok s domácimi, ktorí hrozili len vďaka štandardným situáciám. Práve po jednej takej sa podarilo futbalistom MFK aj presadiť. Gól do šatne nám v 45. minúte zasadil Martin Srnec, ktorý umne nadvihol centrovanú loptu a zmenil tak jej trajektóriu, na čo nedokázal už náš gólman reagovať.

Negatívom prvého dejstva bolo aj zranenie kapitána Tomáša Oleja, ktoré si vyžiadalo jeho polčasové stiahnutie z ihriska. Absencia nášho lídra uľahčila domácim cestu za tromi bodmi. Takmer po hodine hry navýšil vedenie Vrbového Patrik Troják, ktorý sa tiež presadil hlavičkou po centrovanej lopte jeho spoluhráča.

Aby toho nebolo málo, tak definitívne rozhodnutie stretnutia prišlo v 78. minúte, keď Samuel Vido, zo situácie hraničiacej s ofsajdom, zvýšil na 3:0 a dve minúty pred koncom celého stretnutia ešte aj uzavrel na konečných 4:0 pre domácich.

Po nevydarenom zápase nás v nasledujúcom kole čaká cesta do Bolerázu, kde sa predstavíme v sobotu o 14:30 hod.