VÍŤAZSTVO NAD ZEMIANSKYMI KOSTOĽANMI V RÉŽII ŠTVORGÓLOVÉHO LÍŠKU

Klubový komentár k zápasu

Dolné Vestenice – Zemianske Kostoľany 4:0 (3:0)

Góly: 7.,17., 23. a 87. Líška

Zostava: Bohunský – Bohuš, Kastelovič, Sluka, Šrámka – Košík, Bublák, Krivosudský, Matiaško, Líška – Olej

Náhradníci: Beták, Kolenčík (64. Olej), Hlinka (59. Bublák), M. Šamko, Bruška (70. Šrámka)

Za nevydarené vystúpenie v minulom kole na pôde Chocholnej-Velčice  sa hráči „A“ mužstva fanúšikom revanšovali v sobotnom súboji proti Zemianskym Kostoľanom. Regionálny súper nachádzajúci sa v hornej časti tabuľky kládol na jeseň silný odpor a tak sa na toto stretnutie mužstvo pripravovalo ešte viac svedomitejšie.

Že bude priebeh poobedného zápasu pre nás až tak priaznivý, čakal zrejme málokto. Už v 7. min rozjasal domáce tribúny kapitán Martin Líška. Po 28. kole priebežne najlepší strelec V. ligy Sever ukázal prvý kúsok zo svojho celozápasového predstavenia. Druhý moment vytiahol Líška v 17. min, kedy zvýšil na priebežných 2:0. Svoj rýchly a čistý hetrik zakončil hráč s číslom deväť na drese v 23. min, kedy opäť prekonal brankára hostí Zvala. Navýšiť naše vedenie mohol počas prvého polčasu aj Dominik Matiaško, no jeho zakončenie prízemnou strelou z hranice šestnástky si Zvalo postrážil.  K štvrtému gólu bol blízko taktiež Dušan Bublák, ktorý sa snažil doraziť vyrazenú strelu Martina Líšku do siete. Zabránil mu v tom ale hosťujúci obranca. Pred odchodom do kabín tak bolo prakticky rozhodnuté. Zápas sme napriek tomu nemohli úplne vypustiť a aj v druhom dejstve sa nám darilo hostí držať na dištanc od brány Ľuboša Bohunského.

Súpera sme do stretnutia už vôbec nepustili a po kontrolovanom priebehu prišla ešte čerešnika na torte v podaní štvrtého gólu. Rýchla akcia ťahaná cez Adriána Hlinku sa po jeho prihrávke pretavila do pohľadného futbalového momentu. Už viackrát spomínaný Líška sa peknou kľučkou zbavil padajúceho obrancu a zároveň zmiatol aj brankára, čo mu umožnilo zakončenie do značne odkrytej brány. Štvrtým gólom sa uzavrela strelecká listina sobotného duelu, na ktorého konci svietil konečný stav 4:0 v náš prospech. Po zvládnutom stretnutí ostávame v trojbodovom závese za prvým Kvašovom a naša šanca na titul tak stále žije.

Páčil sa ti tento článok?
0Like