PIATY TRIUMF V RADE. DOMA SME ZDOLALI AJ BOŠANY

Klubový komentár k zápasu

Dolné Vestenice – Bošany 3:0 (1:0)

Góly: 13′ kolenčík, 61′ Bublák, 82′ Miko

Zostava: Bohunský – Šrámka, Bohuš, Sluka, Miko – Šamko, Bublák, Košík, Líška, Matiaško – Kolenčik
Náhradníci: Kastelovič, Šagát, Krajčovič, Ďuriš

Na domácom štadióne sme v 8. kole privítali súpera z dolnej časti tabuľky a to Bošany. Hostia v zostave aj so zahraničnými posilami vstúpili do tohto duelu nebojácne a počas prvých minút vykazovali viaceré náznaky šancí. Postarali sa aj o prvú strelu s ktoru ale vôbec nemal problém Bohunský. Zápas sa začal lámať až po prvom góle, ktorý padol takmer po štvrť hodine. Strelu Bubláka ešte brankár Panič zneškodnil, no na dorážku Kolenčíka bol už prikrátky. Spomínaný strelec mohol o pár minút zaznamenať ďalší gól. Pri vybehnutí súperovho brankára sa pokúsil o oblúčikovú strelu ponad gólmana, no jeho pokus zastavilo brvno brány.

Náš tlak narastal a druhý gól už visel na vlásku. Viaceré strelecký pokusy či už Matiaška alebo opäť Bubláka ale tesne míňali bránu. Padlo nám to až po hodine hry. Dušan Bublák si v šestnástke vypracoval výbornú streleckú pozíciu a prízemnou strelou rozvlnil sieť. Gól ukľudnil priebeh zápasu, pretože predchádzajúce minúty priniesli väčšiu tvrdosť súbojov a časté fauly. Rovnako ako Kolenčík, aj Bublák skúšal prelobovať brankára. Svoj druhopolčasový únik zakončoval oblúčikom ponad gólmana. jeho pokus bol však pridlhý a preletel bránu hostí. V zápase sa do šancí dostal aj stopér Bohuš, no jeho pokusy buď hostia zablokovali alebo ich nasmeroval mimo brány.

Posledný gól sme pridali až v poslednej desaťminútovke. V šestnástke prihrával Matiaško cez jasličky hosťujúceho obrancu na voľného Lukáša Mika. Ten strelou z prvej k pravej tyčke uzatváral skóre tohto zápasu.

Zápas sme hodnotili so strelcom tretieho gólu Lukášom Mikom:

Lukáš Miko-foto

Ako si mal pocity po vstrelenom góle?

Určite veľkú radosť a eufóriu užíval som si ten moment, keďže som skôr sviatočný strelec.

Ako dôležité je pre nás toto víťazstvo?

Doma treba vždy zabodovať plus to posilní dobrú náladu v mužstve pred ďalšími zápasmi.

Výsledok hovorí o jasnom víťazstve. Ale bolo to tak aj na ihrisku?

Odzrkadľuje to priebeh zápasu. Boli sme od začiatku vo všetkom lepší a výsledok, rozdiel triedy, hovorí za všetko.

Páčil sa ti tento článok?
0Like