ROZHOVOR: BRANKÁRSKE DUO ARPÁŠ – BOHUNSKÝ. AKO VIDIA TÚTO SEZÓNU?

Kým jeden je takmer rok bez futbalu, druhý úspešne stojí medzi našimi tromi žrďami. Od júna 2019 je Ľuboš Bohunský zranený. S blížiacimi sa teplými jarnými dňami sa približuje aj jeho návrat na zelené trávniky. V bráne však má konkurenciu v podobe Adama Arpáša, ktorý ukázal svoje kvality v dôležitých stretnutiach v prvej polovici sezóny. O tom, či tá druhá vôbec začne, a o každom z nich zvlášť, sme sa porozprávali v nasledujúcom rozhovore. Na záver nechýba bonus v podobe spoločných otázok. 

Návrat sa blíži (Ľuboš Bohunský)

Ako sa cítiš a aký je tvoj aktuálny zdravotný stav?

Cítim sa veľmi dobre, koleno drží a pomaly zvláda väčšiu a väčšiu záťaž. 

Priblížme ešte fanúšikom, aký typ zranenia si mal?

Roztrhol sa mi predný krížny väz v kolene. 

Bude to už takmer desať mesiacov bez zápasu. Na čo sa najviac tešíš, a kedy môžeme očakávať tvoj návrat do zápasového kolotoča?

Najviac sa teším na chvíľu, keď už budem konečne môcť nastúpiť do zápasu. Plánoval som zasiahnuť už do jarnej časti, ale  sami vidíte, ako sa situácia vonku vyvíja.

Určite si sledoval pôsobenie spoluhráčov v IV.lige. Ako zatiaľ hodnotíš ich aktuálne výsledky?

Začiatok sezóny bol na nováčika veľmi dobrý. Dokonca sme sa pohybovali na popredných priečkach tabuľky. Potom však prišla menšia kríza a zopár smolných výsledkov. Viem, že máme herný potenciál na to, aby sme boli na konci sezóny v oveľa lepšom postavení, ako ukazuje aktuálna tabuľka.

Čakajú nás zápasy proti Prievidzi, Bánovciam nad Bebravou a Partizánskemu. Všetko tímy, kde si pôsobil. Na ktorý z nich sa najviac tešíš a prečo?

V každom klube som prežil pekné aj horšie časy. Určite to budú všetko vyhecované derby stretnutia, ale najviac sa teším na Tempo, kedže žijem v Partizánskom.

V zimnej prestávke došlo k niekoľkým hráčsky zmenám. Ktorý z bývalých spoluhráčov ti bude chýbať najviac?

Ťažko vybrať jedného. Každý z nich bol pre mužstvo dôležitý a mal čo odovzdať.

Talent so skúsenosťami z FC Nitra (Adam Arpáš)

Máš za sebou prvý polrok v drese Dolných Vesteníc. Ako by si ho zhodnotil?

Hodnotím ho veľmi pozitívne. Máme super kolektív, trénerov a fungujeme ako futbalová rodina.
Spolu vyhrávame aj prehrávame. Podporujeme jeden druhého, čo sa mi veľmi páči. Snažíme sa každým tréningom a zápasom zlepšovať. Každý dáva do toho maximum. A naopak, keď je nejaký problém, vieme si to v kabíne vydiskutovať a vyriešiť, tak to má byť. Veľmi mi pomáha tréner brankárov Pavel Beták, a to po futbalovej a aj mentálnej stránke.

V tvojom futbalom životopise sa nedá prehliadnuť dlhší angažmán vo fortunaligovom tíme FC Nitra. Čo všetko si sa naučil počas pôsobenia v tomto klube?

Áno, do Nitry som dostal už ako žiak, keď ma oslovil tréner brankárov Mesároš. Často som ale nechytával, takže som sa tam moc neohrial a vrátil som sa späť do materského klubu MFK Topolčany. Keď som mal 19 rokov, opäť ma oslovila Nitra s tým, že majú o mňa záujem. Bez váhania som túto ponuku prijal a bol som šťastný, že môžem zase pôsobiť v akadémii.

Myslím si, že tento krok bol správny. Každý týždeň sme mali individuálny tréningový a regeneračný program. Taktiež sme mali kondičných trénerov, ktorí ma naučili ako správne zregenerovať po zápase, respektíve po tréningu. Častokrát sme trénovali dvojfázovo a takisto som mal brankárske tréningy s trénerom Mesárošom, ktoré ma naučil veľa. Taktiež som sa veľa naučil od kolegu Davida Šipoša, s ktorým som tvoril brankársku dvojicu v B-mužstve, kde som chytával III.ligu.

Aká bola tvoja cesta do Dolných Vesteníc?

Na konci leta mi končilo hosťovanie v Nitre a ja som cítil, že potrebujem zmenu. Tento klub mi dal veľa do futbalového aj osobného života. Cesta sem bola asi taká, že sa mi ozvali naši funkcionári a povedali mi, aké sú vízie klubu a že by mali o mňa záujem. Dlho som neváhal a prijal som ich ponuku.

Poznal si náš klub ešte pred tým, ako ťa kontaktovali funkcionári?

Nie, nepoznal. Všetkých ľudí a aj klub som spoznal až po príchode. Výnimkou bol len Jakub Kastelovič. Ten mi vysvetlil, ako to v našom klube funguje.

Za toto obdobie sme zažili viaceré atraktívne zápasy. Vieš vybrať jeden, s ktorým si bol maximálne spokojný a prečo to bolo?

Veľmi som si užil môj debutový zápas v pohári proti Prievidzi. Nikto nečakal, že my ako nováčik IV.ligy môžeme vyradiť zo Slovnaft Cupu Prievidžanov, ale nám sa to podarilo. Ďalší zápas z mojej stránky, ktorý hodnotím ako jeden z najlepších, bol duel v Jaslovských Bohuniciach. Ten mi veľmi vyšiel. Taktiež ligové stretnutie v Prievidzi patrí medzi tie najlepšie. Domáci boli nabudení, chceli nám odplatiť vyradenia z pohára, ale nepodarilo sa to a my sme tam zvíťazili.

O tréningoch, koronavíruse a vzájomnom rešpekte

V súčasnosti sú zrušené športové podujatia a aj spoločné tréningy. Ako vyzerá tvoj tréningový proces?

A.A.:  Snažím sa udržiavať. Cvičím doma, pozriem si nejaké videá a taktiež chodievam behať.

L.B.:  Jeden deň chodím behať, ďalší zase cvičím v posilovni a k tomu robím stabilizačné cvičenia. Takto to počas týždňa striedam. 

Pred tebou bol jednotkou v bráne Dolných Vesteníc Ľuboš Bohunský. Poznáš sa s ním bližšie? Aké sú podľa teba jeho silné stránky?

Lubo je dobrý gólman. Tiež ma za sebou pôsobenie vo fortunaligovom mužstve. Moc času na spoznávanie nebolo, keďže sa dáva dokopy zo zranenia, ale občas ma príde podporiť pred zápasom a tak to má byť. Jeho silnou stránkou je určite výška a centre, čo mne zase chýba.

Súčasnou jednotkou Dolných Vesteníc je Adam Arpáš. Poznáš sa s ním bližšie? Aké sú podľa teba jeho silné stránky?

S Adamom som sa predtým nepoznal. Dúfam, že sa viac spoznáme na spoločných tréningoch. Jeho výhoda je v nízkom ťažisku, má rýchle nohy, dobrý reflexy a mrštnosť.

Koronavírus preložil niektoré naše zápasy. Myslíš si, že by mohlo dôjsť až k zrušeniu súťaže?

A.A.: Bolo to správne rozhodnutie, zdravie je predsa prvoradé. Je to možné, veď zrušenie ohrozuje aj väčšie futbalové súťaže. Uvidíme, ako sa to vyvinie.

L.B.: Je to veľmi pravdepodobné, ale vsetci dúfame, že sa tak nestane.

Tvoj recept na zvládnutie karantény?

A.A.: Podla mňa musíme čo najviac dodržiavať karanténu, zabaviť sa doma alebo vonku s najbližšími. Treba byť trpezliví a verím, že to ľudstvo zvládne a budeme zase normálne fungovať.

L.B.: Dostatok toaletného papiera, 5 kg múky a 10 kg cestovín (smiech). Teraz vážne. S priateľkou sa snažíme tráviť veľa času v prírode a každý deň  si vymýšľame  nové aktivity, aby sme sa nezbláznili z tej karantény

Páčil sa ti tento článok?
1Like