Prvé derby s prehrou. Mrzí extrémne smolná penalta

Prievidza – Dolné Vestenice 4:1 (2:1)

Góly: 22. D. Šlabjar, 47. A. Koryťák, 52. M. Krasko, 87. T. Škultéty – 31. R. Henrique Ferreira De Carvalho.

Základná zostava: Š. Stručka – J. Dávid Melis (74. I. Kotlár), R. Henrique Ferreira De Carvalho, R. Prekop, A. Mešina (90. J. Samuel Mekýš), P. Košík (60. P. Záhorský), L. Jose Pace Larez, V. Láska (74. M. Masár), A. Hlinka, F. Jozef Kocan, T. Olej

Náhradníci: Masár, Kotlár, Šóš, Mekýš, Záhorský

Do vedenia išli Prievidžania, keď sa utešenou strelou z hranice šestnástky presadil Dávid Šlabjar. Odpoveď hostí prišla o 9 minút neskôr, keď Ricardco Carvalho skóroval po rohovom kope Dolných Vesteníc. Potom nasledovala penaltová časť zápasu. Faul na Dávida Šlabjara v pokutovom území mohol potrestať Filip Hlohovský. Jeho pokutový kop však opečiatkoval len ľavú žrď brány. Šancu na gól z bieleho bodu dostali v závere prvého polčasu aj Dolné Vestenice, pretože vo vyloženej šanci bol nedovolene zastavený Dávis Melis. Leonardo Larez poslal loptu tiež do ľavej žrde, odkiaľ sa odrazila do pravej a potom práve k nemu.

Jeho pohotové druhé zakončenie už bolo presné, no gól pre ofsajd uznaný nebol. V druhom dejstve šli opäť do vedenia domáci. Andrej Koryťák už v 47. minúte krásne pálil spoza šestnástky. Prievidžania sa dostali na koňa, čoho odmenou im bol aj tretí presný zápas z kopačky Martina Kraska, ktorý loptu dorazil po menšej skrumáži do siete. Bodku za úspešným stretnutím z pohľadu Prievidze dal po presnom zásahu z malej vzdialenosti Tomáš Škultéty v závere duelu. Do hitparády zahodených šancí vyberáme nájazd Tomáša Oleja z prvého polčasu, či rovnakú šancu v podaní Filipa Hlohovského v druhom dejstve, dvojité zakončenie do brankára v podaní Dávida Šlabjara, alebo pokus Dávida Zedeka, ktorý to v tomto zápase skúšal aj “nožničkami”.

Foto: Mário Mayo Frimmel

Páčil sa ti tento článok?
0Like