Dolné Vestenice – Gbely 1:3 (1:3)

Góly: 45. Olej (z pok. kopu) – 18. Bartal , 23. Bohun, 41 Nemec

Zostava: Stručka – Melis, Carvalho, Košík, Hlinka – Záhorský, Larez, Láska, Kocan – Olej, Prekop
Náhradníci: Masár, Mekýš, Šóš, Mešina

Po minulotýždňovom derby zápase v Prievidzi sa Dolné Vestenice predstavili v domácom prostredí, kde hostili Gbely. Stretnutie s húževnatým súperom otvorila šanca hostí, ktorú pekne zneškodnil gólman Šimon Stručka. Domáci na to odpovedali výbornou dvadsaťminútovkou, počas ktorej sa dostali ku sľubným šanciam. Nátlakovú hru “Gumárov” však zbrzdil inkasovaný gól zo 14. minúty z kopačky Ondreja Bohuna, ktorý ušiel domácej obrane. Odpoveď Vesteníc mohla prísť z kopačky Františka Kocana. Jeho akrobatické zakončenie však skončilo nad bránou.

Dobré štandardky predviedol aj Leonardo Larez, ale ani jedna z nich sa neskončila gólom. Gbely trestali v 28. minúte, keď ďalší nábeh hráčov za obranu slávil úspech a Tomáš Bartal poľahky zvýšil na 2:0. Tretí gól hostí prišiel v 41. minúte, keď ďaleká strela Dominika Nemca skončila až v sieti. Vestenicie udržali šancu na zvrat v zápase po premenenej penalte zo záveru prvého polčasu. Kapitán Tomáš Olej sa z bieleho bodu nemýlil.

V druhom dejstve sa však žiadna otočka nekonala. Hra sa premiestnila medzi šestnástky. Občas sa jeden z tímov dostal do sľúbnejšej príležitosti. Viac ich bolo na strane hostí, no vo väčšine ich zlikvidoval gólman Stručka. Gbely nakoniec vyhrali v Dolných Vesteniciach 3:1.