PRVÉ KOLO NOVEJ SEZÓNY. HOSTILI SME TJ SPARTAK KVAŠOV

Dolné Vestenice – Kvašov 2:4 (2:2)

Góly ŠK: 6′ Líška, 41′ vlastný

Zostava: Bohunský – Bruška,Sluka, Kastelovič, Bohuš – Bublák, Šamko, Matiaško, Líška, Olej – Kolenčík

Náhradníci: Šagát (68′), Šrámka (73′), Pagáč (46′), Miko, Krajčovič, Radošány

Rovnako ako aj my, tak aj Kvašov patrí medzi nováčikov V. ligy Sever. Cestu do tejto súťaže si náš súper vybojoval v baráži s Dežericami a to mu následme umožnilo nastúpiť v prvom kole V. ligy na našom štadióne.

Už v prvej desaťminútovke sme mohli vidieť veľa gólov. Úvodná šanca zápasu sa naskytla v 1. minúte Jozefovi Kolenčíkovi. Ten sa dostal k dorážke po tom, čo brankárovi hostí vypadol z rúk center Martina Líšku. Žiaľ, strelecký pokus nášho útočník letel ponad bránu. Hostia následne udreli z nasledujúcej akcie. Nakopnutá lopta putovala až pred našu šestnástku, kde sa vinou nedorozumenia našich obrancov s brankárom dostal do šance Kováč, ktorý poľahky otvoril skóre. Naša odpoveď bola veľmi rýchla a už v 6. minúte sa dostal k penalte po ruke jedného z obrancov hostí Martin Líška. Úspešný exekútor pokutových kopov z posledného pohárové zápasu sa ani teraz nemýlil a vyrovnal na 1:1.

Penaltová vzpruha nás dostala do zápasu a už o dve minúty neskôr sme mohli ísť do vedenia. Peknú prihrávku Brušku takmer premenil na gól Dominik Matiaško. Na ďalší gól si diváci museli počkať až do 38. minúty. Hostia využili rýchly protiútok na prechod k našej šestnástke, kde sa k finálnej prihrávke dostal Bielik a povedľa Bohunského poslal loptu do siete. Ale aj na tento presný zásah sme dokázali nájsť odpoveď. A znova to bolo rýchla odpoveď. V 41. minúte zahrával Bublák priamy kop z rohu ihriska. Zatočená lopta síce minula našich hráčov ale do siete jej pomohol vlastným gólom Gorelka.

Druhé dejstvo prinieslo opäť vyrovnaný priebeh hry a prakticky obe mužstvá mohli rozhodnúť o svojom víťazstve. Nepodarilo sa to však nám ale hosťom. V 79. minúte dostal pred šestnástkou dostatok času na prípravu svojej strely Bredschneider, ktorý následne prízemnou strelou k tyčke dostal hostí po tretíkrát do vedenia. Poistenie víťazstva hostí prišlo v 86. minúte. Beňo úspešne napádal nášho obrancu a po zisku lopty pripravil gól pre Ferdinadna Kováča, ktorý tento duel otvoril a v závere aj gólovo uzatvoril.

Absolvovali sme teda premiéru v V.lige a po dlhšej dobe opäť okúsili chuť ligovej prehry. Bolo cítiť pochopiteľné sklamanie, no súťaž je len na začiatku a čaká na nás ešte veľmi veľa zápasov. Ten najbližší už najbližšiu stredu, kedy vrámci Slovnaft Cupu privítame Senicu.