TROFEJ PRE VÍŤAZA VI. LIGY JE UŽ V DOLNÝCH VESTENICIACH

Dolné Vestenice – Malá Hradná 6:1 (2:0)

Góly: 28′ Tadial 34′ 50′ 83′ 88′ Kastelovič , 54′ Miko, 61′ Varhaník

Zostava: Matejovič – Bruška, Šrámka, Košík, Pagáč – Líška, Bublák, Matiaško, Tadial, Kastelovič – Kolenčík

Náhradníci: Miko(52′), Ďuriš(53′), Radošány, Krajčovič(46′), Šamko(57′), Šagát, Bohunský

Netradične o 10:00 sa odohralo posledné domáce stretnutie nášho „A“ mužstva v aktuálne končiacej sezóne. Zverenci trénera Švirika už v jemne oslavnom duchu hostili zachraňujúcu sa Malú Hradnú. Pred samotným začiatkom zápasu sme mali tu česť prebrať trofej za víťazstvo v súťaži, čo bola sladká čerešnička na našej celosezónnej torte. Do samotného zápasu sme vkročili opäť sebaisto a postupne začali prichádzať prvé šance na strelenie gólu. No sieť za Kolárikom sa rozvlnila prvýkrát až v 28. minúte, kedy presne nemieril strieľajúci Šimon Tadial. Mimoriadne aktívny bol v tomto zápase Jakub Kastelovič, autor nášho druhého gólu. Jeho meno sa v streleckej listine objavilo až 4x a okrem 34. minúty mu to padalo najmä v druhom polčase.

Ten otvoril krásny volejom z vnútra šestnástky, na ktorý brankár nemal žiaden nárok. Aj pri tomto góle mu asistoval náš najlepší nahrávač a zároveň aj strelec, Martin Líška. O 4 minúty neskôr, teda v čase kedy bežala 54. minúta, padol náš štvrtý gól a to opäť po asistencí Martina Líšku. Prihrávkou z kraja šestnástky vyzval na zakončenie Lukáša Mika, ktorý si tak otvoril strelecký účet v „A“ mužstve. Navyše tým vyšlo perfektne striedanie nášho trénera, pretože Miko bol na ihrisku len 2 minúty.

Do hry sa následne dostali všetci náhradníci a tempo hry bolo aj s prihliadnutím na stav zápasu o niečo slabšie. No ani to nezabránili hosťom zaznamenať čestný úspech. Po hodine hry využil nakopnutú loptu do šestnástky Varhaník a zmarili Matejovičovi čiste konto. Na posledné dva góly sme si museli počkať až do záverečnej 10 minútovky. Oba ich má na svedomí Jakub Kastelovič, ktorý najprv v 83. minúte zavŕšil hetrik a následne o 5 minút neskôr uzavrel skóre zápasu po dorážke z vnútra šestnástky.

Záverečný hvizd rozhodcu bol posledným, ktorý zaznel na našom štadióne v sezóne 2017/2018. Už nás čaká len úplne posledné kolo o týždeň v Sebedraží. Najbližšie na našom štadióne už uvidíte majstrovské stretnutia V. ligy. V poslednom rade sa chceme všetkým, ktorí podporovali klub a fandili nám počas celej tejto sezóny veľmi poďakovať. To, čo sme vybudovali teraz, spolu zveľadíme o rok. Pretože týmto úspechom sa to nekončí ale naopak, začína.