Bojovnosť a odhodlanie na body nestačili

Dolné Vestenice – Radimov 2:3 (0:2)

Góly: 48. V. Láska, 90. F. J. Kocan – 16. a 28. K. Ravas, 65. Kessl

DOL. VESTENICE: Ľ. Bohunský – A. Hlinka, A. Hološka, R. Prokop, J. D. Melis (37. F. J. Kocan), Žember, V. Láska, Stovička, Hronec (68. Záhorský), Mešina, Olej

Po pandémii sa futbal vrátil aj na náš štadión. Zápasový program jesenných dohrávok nám ponúkol poriadne ostrý štart. Radimov, tím ktorý patrí do popredia tabuľky a ktorý v prípade rovnakého počtu zápasov môže ísť až do čela celej súťaže, prišiel potvrdiť svoje postavenie (pred zápasom 4. miesto).

Zápasový bulletin – Dozvedieť sa viac

No k prvej vážnej akcii sme sa dostali my. Kombináciu kvarteta Hlinka-Žember-Mešina-Hronec, zakončil posledný menovaný prízemnou strelou tesne mimo brány. Potom už udreli hostia, keď Kristián Ravas poslal loptu do našej siete. Druhý úder prišiel v 28. minúte. Faul Adama Hološku potrestal premenenou penaltou strelec prvého gólu.

Hosťom sme takmer zasadili úder do šatne. Samuel Stovička, ktorý rád prezentuje svoju strelu z diaľky, sa predviedol exkluzívnym volejom spoza šestnástky. Nechýbalo veľa a jeho strela by skončila v bráne. Vyznamenal sa však brankár Radimova.

Čriepky histórie – Nielen puky, ale aj divízia

Čo sa nepodarilo Stovičkovi, to dokázal hneď v úvode druhého dejstva Vladimír Láska. Skvelou prihrávkou do nábehu ho našiel Andrej Mešina a náš rýchlonohý stredopoliar zakončil bezchybne, no najmä gólovo.

Razom sme boli späť v hre a mierne stupňovali náš tlak. Zaúradoval však hlavný arbiter stretnutia, ktorý v 65. minúte odpískal sporný pokutový kop. Zákrok gólmana Ľuboša Bohunského nevykazoval známky jednoznačného faulu. Ale “kontakt tam bol” – ako sa obhájil rozhodca. Diskusie však na jeho rozhodnutí nič nezmenili a Patrik Kessl premenil aj druhú penaltu v prospech Radimova.

Ani tento nepriaznivý stav nezlomil kolektív trénera Jozefa Kolenčíka, ktorý sa musel vysporiadať aj s prvopolčasovým zranením Dávida Melisa. V 90. minúte znížil na 2:3 Fero Kocan, nová posila nášho tímu. Viac gólov však už fanúšikovia nevideli, čo je škoda. Bojovný výkon a odhodlanie nášho mužstva, ktoré nezlomili ani dve penalty, si zaslúžilo aspoň bod.