Hlohovec v desiatich ubránil tri body

Zmapovanie nášho druhého dohrávaného stretnutia z jesene priniesli MY Hornonitrianske noviny.

Hlohovec – Dolné Vestenice 2:1 (1:0)

Góly: 30. Lošonský – 17. Stovička, 67. Prekop (vlastný). ČK: 52. Liso (Hlohovec).

D. VESTENICE: Bohunský – Hlinka, Hološka, Prekop, Mešina, Žember, Láska, Stovička, Kocan (68. Košík), Hronec, Olej (80. Šóš)

V rámci 12. kola privítal Hlohovec súpera z Dolných Vesteníc, ktorý sa ujal vedenia v 17. minúte presným zásahom Stovičku – 0:1. Domáci sa však nevzdávali a pokúšali sa o vyrovnávajúci gól, ktorého sa dočkali po polhodine hry, kedy spätnú prihrávku využil Lošonský na 1:1. Po výmene strán chceli obe mužstvá nakloniť víťazstvo na svoju stranu, no v 52. minúte uvidel červenú kartu domáci Liso. Ten fauloval hosťujúceho hráča, ktorý išiel sám na bránku a Hlohovec tak dohrával zápas o jedného menej, čo však paradoxne uškodilo hosťom. Domáci sa zomkli a boli viacej dominantní na ihrisku, hostia si vyložené šance nevytvárali. V 67. minúte sa na stranu domácich navyše naklonila šťastena, keď si po štandardnej situácii a centrovanej lopte dal hlavou vlastný gól Prekop a pomohol domácim k víťazstvu 2:1.