Rastislav Kajaba: Chceme, aby bol VEGUM stabilnou firmou, na ktorú budú zamestnanci hrdí

Partnerstvo s firmou VEGUM a.s. sa tiež meria na desiatky rokov, pričom už má za sebou hneď niekoľko úspechov. O chode továrne, ktorá je preslávená výrobou hokejových pukov a ktorej meno hrdo nosíme na dresoch, či v názve klubu, nám porozprával člen predstavenstva firmy a jeden z ľudí vo vedení spoločnosti Ing. Rastislav Kajaba. A medzi témami, samozrejme, nechýbal ani futbal.

Aký máte v súčasnosti vzťah k futbalu?

Stále ho mám veľmi rád. Dlhé roky som aktívne hrával. Okrem toho, že je futbal nástroj na udržanie zdravia, je to aj vynikajúci spôsob ako získať mnoho kamarátov, s ktorými sa človek následne stretáva či už v pracovnom, alebo osobnom živote.

Kde všade ste pôsobili?

Pätnásť rokov som nastupoval v drese bývalej Červenej hviezdy Bratislava (dnes ŠKP), potom pár rokov za dnes už neexistujúce kluby Rapid a Spoje Bratislava. Svoju kariéru som ukončil v Rakúsku, kde som hrával v nižších ligách.

Registrujete niekedy výsledky alebo správy aj z amatérskych súťaží?

Priznám sa, že ani nie. Od teraz však budem sledovať ako sa darí Dolným Vesteniciam.

Firma Vegum a.s. sa už dlhoročne a významne podieľa na existencii a raste športového klubu. Čo to pre vás znamená?

Pre mňa to znamená najmä podporu mládeže. Viesť ich k niečomu systematickému je veľmi dôležité, pričom futbal je ideálny smer. Pomáha rozvíjať deti po fyzickej a aj mentálnej stránke. Okrem toho sa učia ako prekonávať prehry, alebo že musia o svoje víťazstvo zabojovať, čo je pre ne veľmi dôležité. Rovnaké či podobné situácie ich čakajú aj v živote a v práci. 

Opis fotky nie je k dispozícii.

Ako sa firme darí zvládať prevádzku počas koronakrízy?

Robíme čo sa dá. Myslím si, že sa nám to aj celkom darí. Veríme, že táto nepríjemná situácia, v ktorej sa celá spoločnosť nachádza, čo najrýchlejšie pominie a my sa budeme môcť venovať okrem pandémie aj normálnej práci. Za uplynulý rok sme nemuseli prepúšťať, dokonca sme aj zopár ľudí prijali. 

Podarilo sa Vegumu niečo, čím sa môžete pochváliť aj napriek týmto neľahkým časom?

Za uplynulé obdobie došlo k výrazným personálnym zmenám na najvyšších postoch riadenia firmy. Myslím si, že sa nám podarilo vybrať šikovných a schopných manažérov, ktorí potiahnu fabriku k lepším časom.

Aké ambície má Vegum v budúcnosti?

Chceme, aby bol VEGUM stabilnou firmou, na ktorú budú zamestnanci hrdí. Voľakedy to tak bolo. Radi by sme tento stav opäť dosiahli.

Zavítate v obnovenej sezóne na štadión počas mládežníckych alebo seniorských zápasov?

Rád sa prídem pozrieť.

Čo by ste popriali športovému klubu k 70. výročiu založenia?

Klubu želám, aby všetci, či už funkcionári, alebo hráči, cítili hrdosť na to, že hrajú za Dolné Vestenice. Robte veci tak, aby mali zmysel a robte ich maximálne kvalitne. Potom vydržíte aj ďalších 70 rokov.  

Páčil sa ti tento článok?
2Like