A-mužstvo s náročnou prípravou. B-tím na jar nepokračuje

S postupným príchodom jarných dní a najmä majstrovských zápasov môžeme plne uzavrieť zimné prípravné obdobie, v ktorom si futbalisti nášho A-mužstva prešli náročnými týždňami. Príprava začala v domácich podmienkach už na začiatku januára, pričom k jej hlavným cieľom patrila aj lepšia fyzická pripravenosť, ktorú sme overovali testovaním hráčov.

Okrem okolitého terénu sme využívali podmienky pri ZŠ Dolné Vestenice, kde je okrem malého ihriska s umelou trávou dostupná aj bežecká dráha. Počas prípravy sme tiež využili prenájom tréningovej plochy s umelou trávou v Bánovciach nad Bebravou, kde sme odohrali niektoré zo stretnutí Zimnej ligy. Táto súťaž bola pre nás veľkou skúškou, nakoľko sme v nej čelili kvalitným mužstvám. Začali sme proti jej súčasnému vicemajstrovi z Chynorian a postupne sme odohrali aj stretnutia so Solčanmi, Topoľčanmi, Partizánskym a Kaniankou.

Tréningová jednotka - zimná príprava 2023, UT Bánovce nad Bebravou.

Z výsledkového hľadiska spokojní nie sme, keďže náš tím musel uniesť vysoké prehry. V stretnutiach s kvalitatívne lepšími celkami sme však ukázali aj svetlé momenty, ktoré svedčia o tom, že tento tím má stále v sebe kvalitu na to, aby sa s určitosťou vyhol minimálne takýmto rezultátom. Potešila nás výhra nad ligovým konkurentom z Kanianky (4:3), ktorú sme dosiahli s extrémne oklieštenou zostavu, keď sa aj náhradný brankár musel obliecť do hráčskeho dresu a nastúpiť.

Viac ako triumf nás však teší tá skutočnosť, že sa naši hráči aj za nepriaznivého stavu nevzdali a otočili duel vo svoj prospech. Mrzí nás, že sme tento výsledok nepretavili do výsledkovo lepšieho záveru prípravy, keď sa na nás vytiahli ligovo nižšie postavené a motivovanejšie mužstvá Nedožier-Brezian a Pečeňan.

Jediné víťazstvo v zimnej príprave 2023 nad Kaniankou.
Jediné víťazstvo v zimnej príprave 2023 nad Kaniankou.

V poslednom stretnutí sme tiež skúšali zahraničné posily, ktoré prejavili záujem hrať za nás a ktoré pripadali do úvahy ako jedna z alternatív náhrady neočakávaných odchodov. Až na jeden prípad to odídení hráči urobili v strede prípravy. Pre MY Hornonitrianske noviny sme situáciu komentovali nasledovne:

“Vieme, že máme pred sebou veľa práce, čo nie je vždy každému hráčovi po chuti. Akokeby si chceli niektorí vyberať ľahšiu cestu a volia radšej okolité kluby, čo ma mrzí. U nás totiž máme aj mládež a starať sa aj o 6 ďalších juniorských tímov je náročnejšie, ako starať sa len o áčko,“ objasnil manažér gumárov Samuel Ďuriš.

„Som však hrdý na tých, ktorí to chápu, sú tu a ktorí pracujú spolu s nami na neustálom zlepšovaní. Títo ľudia si zaslúžia viac, než len uznanie za to. Majú moju vďaku aj rešpekt. Možno sa stane, že nás niektorí trochu v lige podcenia a opäť prekvapíme. V káder a ľudí, ktorí nastúpia na jar, mám mimoriadnu dôveru. Viem, čoho sú naši hráči schopní.“

Zimná príprava Dolné Vestenice. Zápas v Nedožeroch-Brezanoch.
Zimná príprava Dolné Vestenice. Zápas v Nedožeroch-Brezanoch.

V jarnej časti myslíme jednoznačne na záchranu. „Prioritným výsledkovým cieľom je jednoznačne zlepšenie tabuľkového postavenia. Naše mužstvo má potenciál a charakter na to, aby hralo lepší futbal a prinášalo minimálne také výsledky, aké sme zaznamenali v strede jesene,“ uviedol manažér ŠK Vegum Samuel Ďuriš.

Kvôli personálnym problémom sa do jarnej nadstavby IX. ligy neprihlásilo B-mužstvo. „Preto sa snažíme niektorých hráčov posunúť do áčka a doplniť tak káder. Už sa nám to v pár prípadoch podarilo. Ale nie je ľahké presvedčiť niekoho o našej vízii a plánoch.”

Zimné zmeny v mužstve:

Matúš Obst (ukončenie hosťovania)
Ján Stručka (hosťovanie v Skačanoch)
Lucas Hlaváč (ukončenie hosťovania)
Šimon Makva (nepokračuje v mužstve)
Patrik Bruška (hosťovanie v Dežericiach)
Michal Kráľ (hosťovanie v Bojniciach)

Marin Jukić (hosťovanie z Kanianky)
Timotej Farkaš (hosťovanie z Prievidze)
Matúš Hirkala (pripojil sa z B-tímu)

Páčil sa ti tento článok?
0Like

Leave a comment