Mládež má výsledky, o odchovancov je záujem. Pomôžte nám cez 2%

Vážení fanúšikovia a priaznivci nášho klubu, opäť sa na vás obraciame s prosbou na poukázanie 2% z daní, ktoré nemalou mierou pomáhajú chodu nášho klubu. V minulom roku sa nám podarilo vyzbierať najmenšiu sumu za posledných 10 rokov, no aj tak sme s odhodlaním pokračovali v napĺňaní klubovej filozofie a práci s mládežou. Preto vám predkladáme aj naše výsledky za rok 2022, ktorými vám chceme ukázať, že má zmysel podporovať náš klub.

PREDVYPLENÉ TLAČIVÁ NÁJDETE  TU:

Online formulár: financnasprava.sk/Formulare

ÚDAJE K 2 % PRE ŠPORTOVÝ KLUB DOLNÉ VESTENICE, O.Z.

IČO:37916092
Právna forma:Občianske združenie
Obchodné meno (názov):Športový klub VEGUM Dolné Vestenice
Sídlo:Gumárenská, 97223, Dolné Vestenice
Súpisné číslo337

1. Vytlačte si predvyplnené tlačivá, prípadne si ich vypýtajte od hráčov alebo funkcionárov klubu.

2. Vyplňte potrebné údaje

3. Doneste obe tlačivá na daňový úrad alebo ich doručte do priestorov klubu, trénerom alebo funkcionárom a o zvyšok sa už postaráme my.

Ešte raz srdečne ďakujeme…

Vedenie Športového klubu VEGUM Dolné Vestenice

Naša mládež v roku 2022

Dorastenci: Náročnej situácii čelíme v kategórii dorastu, kde býva v súčasnosti najväčší úbytok hráčov pre rôzne iné záujmy, školské alebo pracovné povinnosti. Aj napriek tomu dokázali naši futbalisti zostaviť plnohodnotné mužstvo, k čomu prispela aj výpomoc striedavých štartov z Partizánskeho. V jesennej časti sa nám však príliš nedarilo. Jediný úspech dosiahli dorastenci s Kaniankou. V jarnej časti ich čaká nadstavba s mužstvami spodnej polovice tabuľky druhej skupiny štvrtej ligy. 

Dorastu/U19: 8. miesto – 12 zápasov – 1 víťazstvo – 0 remíz – 11 prehier – skóre 15:53 – 3 body

Žiaci: Najväčšiu radosť robia klubu naše žiacke kategórie, ktoré reflektujú na systematickú prácu s mládežou, ktorá po menšom útlme začala pred približne 6 rokmi. Plody tejto práce vidieť teraz najmä na umiestnení a výkonoch našich mladších žiakov. Tí okrem výborne zvládnutých technických a fyzických zručností zimujú na prvom mieste tabuľky. Ich starší rovesníci, ktorým niektorí na zápasoch vypomáhajú, obsadili spoločným silami po jesene tretie miesto. V kategórii mladších žiakov nie je núdza ani o počet detí, v kategórii starších žiakov ešte počet hráčov nie je ideálny. 

Starší žiaci: 3. miesto: 5 zápasov – 3 víťazstvá – 0 remíz – 2 prehry – skóre 25:14 – 9 bodov
Mladší žiaci: 1. miesto: 8 zápasov – 7 víťazstiev – 0 remíz – 1 prehra – skóre 28:6 – 21 bodov

Prípravky: Svedomitú prácu odvádza klub aj pri najmladších kategóriách. V súčasnosti máme až tri mužstvá prípravky: kategória do 6 rokov, kategória 7 až 9 rokov, kategória 10 až 11 rokov. V týchto súťažiach sa hrá bez výsledkov, preto je nám meradlom dobrej práce najmä rozširujúca sa členská základňa, úspechy na mimosezónnych turnajoch a neustály príliv nových nádejných hráčov. Oproti roku 2021 nám počet detí pravidelne zúčastňujúcich sa tréningového procesu stúpol o 10. Veľmi dobrú základňu máme už v kategóriách škôlkarov, kde evidujeme stále väčší záujem aj medzi deťmi mladšími ako 5 rokov. 

Úspechy

Odmenou za svedomitú práce nášho klubu sú nám okrem sezónnych výsledkov aj vedľajšie individuálne úspechy našich odchovancov, ktorí si pomaly začínajú budovať svoje kariéry. 

Šimon Mišiak: Prestup do MŠK Žilina: V lete sa náš odchovanec Šimon Mišiak už na trvalý prestup presunul do akadémie prvoligového slovenského klubu MŠK Žilina

Lilly Kluchová: Miestenka vo výbere Západoslovenského kraja a prestup do GFC Topoľčany: Naša hráčka Lilly Kluchová si svojimi výkonmi vo vestenickom drese vybojovala prestup do futbalového klubu v Topoľčanoch, kde nájde podmienky pre rozvoj svojej ďalšej kariéry v ženskom futbale. Okrem toho sa prebojovala aj do výberu celého západoslovenského regiónu, s ktorým sa zúčastnila regionálneho turnaja v Poprade. 

Lilly Kluchová, spodný rad, tretia sprava.

Mladší žiaci v regionálnom výbere: V závere roka prebiehal výber hráčov do regionálneho výberu z regiónov Partizánskeho, Bánoviec nad Bebravou a Prievidze. Vo výslednej nominácii mal náš výber zastúpenie v podobe Martina Bereca, Damiána Ďuriša, Patrika Bláhu a Alexa Mika. Celý výber obsadil na turnaj o pohár Západoslovenského futbalového zväzu 2. miesto. 

Starší žiaci v regionálnom výbere: Aj naši starší žiaci si urobili dobré meno v regióne. Štvorica Edo Vlha, Šimon Mäsiar, Timotej Bečka a Tobias Ďurík pomohla výberu rovnako k druhému miestu na turnaji o pohár Západoslovenského futbalového zväzu.  

Eduard Vlha na lane prvoligovej akadémie: Náš odchovanec Eduard Vlha sa po 6 rokoch v našom klube zrejme posunie do veľkého futbalu. Záujem o jeho služby prejavilo viacero popredných slovenských klubov.  

Eduard Vlha ocenený za najlepšieho strelca turnaja o pohár predsedu ZsFZ.

Naše podujatia

Športový klub VEGUM Dolné Vestenice okrem vytvárania pravidelného tréningového procesu pre deti vo veku 5 až 19 rokov, dospelých a plnenia si povinností s organizáciou stretnutí našich ligových súťaží, zorganizoval v minulom roku aj dve podujatia a jeden výjazd, ktorých výsledok sme interne vyhodnotili ako veľmi pozitívny. 

Zahraničný turnaj: V prvej polovici roka sme pre prípravkárov z kategórie U11 zorganizovali, na základe pozvania klubu z Břeclavy, výjazd na turnaj tejto vekovej kategórie do Českej republiky, čo bolo vôbec prvý turnaj takéhoto formátu, ktorého sa zúčastnila naša prípravka do 11 rokov v histórii. 

Domáci turnaj U6: Druhá polovica roka mala tiež jednu historicky premiérovú udalosť v našom klube. Na jeseň sme po prvýkrát v histórii zorganizovali turnaj (bez výsledkov) pre kategóriu do šesť rokov, čo je ojedinelý formát aj v našom regióne. Turnaja sa zúčastnilo 6 tímov, pričom náš klub dokázal pripraviť dva počtom plnohodnotné tímy. 

Vestenická jedenástka: V spolupráci s organizačným tímom vtedy ešte kandidáta na starostu Viliama Šuhajdu sme v lete participovali na podujatí Vestenická jedenástka, čo bola súťaž v kopaní pokutových kopov pre deti a dospelých s možnosťou vyhrať hodnotné ceny. Po športovej časti nasledoval krátky kultúrny program. 

Organizačné plány pre rok 2023

Výkonný výbor sa na svojom zasadnutí dňa 20. januára uzniesol na tom, že v roku 2023 Športový klub VEGUM Dolné Vestenice bude pokračovať vo svojej systematickej práce s mládežou, vytváraní kvalitného tréningového procesu a organizácii súťažných stretnutí spadajúcich pod riadiace futbalové orgány. 

Okrem toho plánujeme zorganizovať: 

  • Víkendový turnaj kategórie U9 a U11 (sobota-nedeľa) v období prelomu júna a júla
  • Turnaj kategórie U6 v období september/október
  • Turnaj dospelých v období prelomu júna a júla
  • Športové podujatie Vestenická jedenástka v období júna
  • Výjazd kategórie U13 na turnaj v Rohatci u Hodonína (Česká republika)

Páčil sa ti tento článok?
4Like