VYDRETÝ TRIUMF NAD KANIANKOU. ROZHODOL RÝCHLY GÓL ADRIÁNA HLINKU

Klubový komentár k zápasu

Dolné Vestenice – Kanianka 1:0 (1:0)

Góly: 2. Hlinka

Zostava: Bohunský – Hlinka, Sluka, Bohuš, Šrámka – Kastelovič, Košík  – Krivosudský, Bublák, Matiaško – Kolenčík
Náhradníci: Beták, Bruška (86. Hlinka), Olej (61. Kolenčík), M. Šamko (66. Bohuš), Ďurík (81. Matiaško), S. Ďuriš

DOLNÉ VESTENICE 20. apríla – V súboji 22. kola nastúpili na našom štadióne tímy z dvoch koncov tabuľky. Zverenci trénera Nikolasa Švirika, ako líder súťaže, hostili poslednú Kanianku. Papierové predpoklady jasne favorizovali naše mužstvo a preto sa zrejme očakával jasnejší priebeh stretnutia. Menší škrt cez rozpočet spôsobila trénerovi absencia Martina Líšku, ktorý si musel odpykať trest za päť žltých kariet. Hostia z Kanianky tak mali o trošku vyššie šance na zisk cenných bodov, ktoré potrebujú ako soľ.

Asi málokto čakal, že prvý gól stretnutia padne skôr, ako sa stihnú usadiť všetci diváci. Krajný obranca Adrián Hlinka, ktorý k nám prišiel v zime práve z Kanianky, zaznamenal otvárajúci presný zásah  už v 2. min zápasu. Jeho razantná strela rozvlnila sieť za hosťujúcim gólmanom. Aktivitu na pravej strane bolo cítiť a počas prvého polčasu sme hosťom ešte občas podkúrili. Napriek rýchlemu gólu bola hra Kanianky vskutku nepríjemná, a najmä ich tvrdosť v súbojoch nám robila značné problémy pri plynulom prechode do útoku. Súper sa prišiel „pobiť“ o dobrý výsledok, čo sa jasne ukázalo aj na ihrisku. Jednogólový náskok preto na ihrisku nič veľké neznamenal a všetko tak bolo otvorené.

V druhom dejstve rezonoval najmä dobre mierený priamy kop Dominika Matiaška, ktorý ale zneškodnil Miloš Pös. Hosťom sa takmer podarilo vyrovnať v samom závere, kedy sa lopta po rohovom kope skoro dostala za bránkovú čiaru. Predpoklady o jasnom víťazstve sa zahodili už počas prvého polčasu a zvyšok sobotného duelu len potvrdil, že žiadneho súpera nemožno podceniť. Tesné víťazstvo sa ale počíta, a po takomto výkone mu môžeme dať prívlastok – vydreté. Najbližší víkend máme kvôli odhláseniu Bošian voľno a tak sa opäť „A“ mužstvo predstaví na domácom ihrisku v sobotu 4. mája proti Cígľu.

Páčil sa ti tento článok?
0Like