VÍŤAZNÝ NÁVRAT DO IV. LIGY SZ

Klubový komentár k zápasu

Dolné Vestenice – Gbely 4:2 (2:1)

Góly: 6′ Olej, 28′, 50′, 57′ Líška (tretí z pok. kopu) – 21′ Dvořák, 81′ Kratochvíl

Zostava: Arpáš – Hlinka, Kastelovič, Sluka, Šrámka – Líška(C), Košík, Bublák, Krivosudský – Matiaško – Olej

Náhradníci: Bohuš (74.), Kolenčík (80.), Krajčovič (83.), Šamko (89.)

V nedeľu nastúpilo naše „A“ mužstvo na svoj prvý zápas v IV. lige SZ od vypadnutia v sezóne 2013/2014. V ceste za víťazstvom nám stál ďalší nováčik tejto súťaže a to Gbely. Úvod stretnutia vyšiel zverencom trénera Nikolasa Švirika ako z rozprávky. Už v 6. minúte dostal náš tím do vedenia Tomáš Olej. Hosťom sa na gól nášho útočníka podarilo odpovedať v 21. min, kedy vyrovnal Dvořák.

 Do kabín sme ale aj tak odchádzali ako vedúci celok. Postaral sa o to kapitán Martin Líška, ktorý veľmi rýchlo odpovedal na vyrovnanie hosťujúceho tímu. Po zmene strán úradoval najlepší strelec minulého ročníka V. ligy Sever opäť. V 50. min zvýšil naše vedenie na rozdiel dvoch gólov. O sedem minút na to, nariadil hlavný rozhodca pokutový kop. Jeho realizáciu si zobral na starosti už tradične Líška. Svoj pokus poslal presne k ľavej žrdi brány gólmana Michala Vaneka a tým zároveň zavŕšil svoj prvý tohtosezónny hetrik. Hostia sa po zvyšok zápasu snažili s výsledkom ešte niečo urobiť. Zmohli sa však len na zníženie, ktoré zariadil deväť minút pred koncom Kratochvíl.

Viac už ukrojiť z nášho náskoku nedokázali a tak si z prvého zápasu po päťročnej prestávke v IV. lige odnášame plný počet bodov.

Páčil sa ti tento článok?
0Like