BUDE SA DOBRE ZIMOVAŤ. ZA VÝKON V UHROVCI OKREM TROCH BODOV AJ PRVÁ PRIEČKA V TABUĽKE

Klubový komentár k zápasu

Uhrovec – Dolné Vestenice 0:2 (0:2)
Góly: 34. a 40. Líška

Zostava: Bohunský – Bruška, Bohuš, Sluka, Šrámka – Bublák, Košík, – Líška, Šamko, Matiaško – Olej
Náhradníci: Kolenčík, Tadial, Miko, Radošány, S. Ďuriš, M. Krajčovič,

V záverečnom vystúpení jesene na nás čakal zápas, ktorý mohol poriadne zamiešať tabuľkovým poradím. Vycestovali sme na pôdu Uhrovca, kde sme sa v ďalšom derby zápase postavili domácemu mužstvu, ktoré s nami bojovalo o priebežné prvé miesto v tabuľke. Špeciálny zápas to bol aj pre dvoch hráčov súpera, ktorí pomerne nedávno pôsobili v našich farbách. Obaja futbalisti, Jaroslav Malina a Andrej Masarovič do duelu nastúpili. Už zo začiatku zápasu bolo jasné, že domáci hráči pôjdu tuho za víťazstvom a počas prvých minút si dokázali vytvoriť menší tlak. Nám sa darilo narúšať útoky súpera a po zisku lopty sme sa snažili ukludniť hru a rozvinúť smrteľné protiútoky.

No do prvej a to dosť veľkej šance sa dostali hráči Uhrovca. Hlavička jedného z útočníkov sa zastavila našťastie len na brvne Bohunského brány. Tempo hry gradovalo a prevaha domácich ubúdala a hra sa viac vyrovnala. Taktiež bolo vidieť, že na ihrisku sa pritvrdzuje v súbojoch a tak musel hlavný rozhodca vytiahnuť kartové tresty. V 34. minúte sme ale domácich dokázali prekvapiť rýchlym gólom. Líška nabral pri úniku dostatočnú rýchlosť na to, aby sa odpútal od domácich obrancov a strelou k ľavej tyčke rozvlnil sieť. Nervóznejší domáci museli v prvom dejstve zhltnúť ešte jednu horkú pilulku. Opäť sa k slovu dostal Líška a razantnou strelou nás v 40. minúte poslal do dvojgólového vedenia.

V druhom dejstve sa domáci dostali k viacerým šanciam a strelám, no po väčšinou sme ich pokusy zablokovali alebo bránu prestrelili. Naši hráči mohli taktiež zasadiť rozhodujúci úder. V dobrej šanci na hetrik sa ocitol Martin Líška, No svoj ďalší únik nedokázal zakončiť. Kontaktý gól sme domácim už vsietiť nedovolili a toto stretnutie sme po skvelom výkone dotiahli do víťazného konca.

Zisk týchto troch bodov nás nemusel posunúť na piatoligový trón, no do karát nám zahrala aj remíza doterajšieho lídra z Kvašova s Podmanínom. Svedkami sme tak priam nádherného pohľadu na ligovú tabuľku,  v ktorej budeme ako nováčik tejto súťaže zimovať na prvom mieste! Mužstvo, ktoré po úvodných troch kolách nemalo ani bod dokázalo v zvyšných 12 zápasoch získať 34 bodov a stalo sa jesenným majstrom. Čerešničkou na torte tejto výhry bol opäť  sektor plný našich fanúšikov, ktorí sa ani v vonkajšom prostredí nestratili a bolo ich niekoľkokrát počuť. Spolu s vami sa tak tešíme na jarnú časť, ktorá začína 10. marca.

Páčil sa ti tento článok?
0Like