Prvé jarné body

Dolné Vestenice – Ladce 2:2 (0:0)

Góly: 77. M. Cagáň, 83. P. Šóš – 59. a 87. P. Štrbák. R Kováčik, 150 divákov

D. VESTENICE: Š. STRUČKA – A. Mešina, R. Prekop, P. Košík, A. Koreň, Matúš Miko (75. J. Stručka), M. Cagáň, J. Dávid Melis, V. Láska (69. Lukáš Miko), A. Štefan (67. P. Šóš), F. Jozef Kocan

Úvodný aprílový víkend priniesol nielen zmenu počasia, ale aj prvé body pre Gumárov z Dolných Vesteníc. Tí hostili na svojom štadióne Ladce, ktoré v tabuľke neboli Vesteniciam až tak príliš vzdialené. Už prvý polčas ukázal, že dnes to zrejme nebude žiada kanonáda, pretože na výsledkovej tabuli svietil bezgólový stav 0:0.

Domácim fungovala obrana, vyrážali do nebezpečných protiútokov a postupne si budovali aj čoraz väčšie šance. Ladce však pozorne číhali na gólovú príležitosť, ktorú by okamžite mohli premeniť do prvého presného zásahu duelu.

Stalo sa tak v 59. minúte, keď gól zaznamenal Patrik Štrbák. Dolné Vestenice však inkasovaný gól tentokrát nepoložil. V 77. minúte si pred šestnástkou vypracoval streleckú príležitosť spoľahlivo hrajúci Marek Cagáň, ktorého tečovaná strela skončila v sieti.

Radosť z prvého jarného gólu Dolné Vestenice pretavili do zvýšenej útočnej aktivity, z čoho vyťažili ďalší presný zásah.

Šesť minút po vyrovnaní dostal domácich do vedenia pohotovým volejom Patrik Šóš. Nechýbalo veľa a z minima mohli Gumári vyťažiť maximum. Tri body im však uchmatol Patrik Štrbák. Ten tri minúty pred koncom, po dlhom autovom vhadzovaní, vyrovnal na 2:2.