POSLEDNÝ DOMÁCI ZÁPAS JESENE UKÁZAL, ČO pre NÁS ZNAMENÁ NÁŠ FUTBAL

DOLNÉ VESTENICE (3. novembra) – Absolvovali sme posledný jesenný domáci zápas. Ukázal viac, ako len futbal na ihrisku.

Dolné Vestenice – Veľká Hradná 4:0 (0:0)
Góly: 58. a 80. Bublák, 65. Matiaško, 76. Líška

Zostava: Bohunský – Bruška, Kastelovič, Sluka, Šrámka – Bohuš – L. Miko, Matiaško, Bublák, Líška – Kolenčík
Náhradníci: Košík(45.), Šamko (66.), Melis (72.), Radošány (80.), S. Ďuriš (85.), M. Miko, Beták

V záverečnom domácom jesennom vystúpení našich futbalistov sme privítali hráčov Veľkej Hradnej. Prvé dejstvo gól neprinieslo a naša hra taktiež nebola dominantná. Isteže, šance sme si dokázali vypracovať, no ich premeneniu stál v ceste brankár hostí. Okrem toho pár dobrých striel len tesne míňalo bránu. Nepríjemnou správou pre nášho trénera Nikolasa Švirika bolo zranenie Jakuba Kasteloviča. Ten si po nepríjemnou hlavičkovou súboji privodil zranenie v oblasti tváre a nemohol pokračovať v zápase.

Do druhého dejstva sa hráčom po polčasovom rozhovore v kabíne nastupovalo ešte odhodlanejšie a čo je mimoriadne cenné, znova dostali impulz z tribúny od našich divákov. Ten sa nám podarilo pretaviť do želaného gólu. Zodpovednosť prevzal Dušan Bublák a svoju individuálnu akciu zakončil presnou strelou. V 62. minúte nám výhodu poskytli hostia, keď sa po červenej karte porúčal pod sprchy Nikolov. Od toho momentu to ale bola dvojnásobná presilovka, pretože sme nehrali len o jedného, ale o dvoch hráčov viac. Rátame to samozrejme tak, že podpora od dvanásteho hráča (divákov) neutíchala. Sektor na tribúne oproti hlavnej budove sa skvelo bavil futbalom a energia, ktorou disponoval sa prenášala aj na ihrisko. Fanúšikovia si dokonca vypýtali aj striedanie Mária Šamku, ktorý sa dostal na ihrisko v 66. minúte. Tesne pred jeho príchodom sa postaral o naše dvojgólové vedenie Dominik Matiaško, keď hlavou poslal loptu za chrbát hosťujúceho gólmana.

Záverečné dva zásahy si rozdelili Martin Líška s Dušanom Bublákom. Oba ich strelecké pokusy boli dostatočne presné na to, aby skončili v sieti. Záverečným hvizdom sa skončilo aj spomínané povzbudzovanie fanúšikov, ktorí ale ešte dostali od hráčov zaslúžený darček. Nebýva zvykom, aby sa po zápasoch konali ďakovačky, ale atmosféra, ktorú dotvárali diváci a hráči podporovali okuľahodiacou hrou si to priam zaslúžila. Nepíšeme tu o žiadnom sektore „ultras“ fanúšikov ale o skupine ľudí, ktorí svojím prístupom prispievajú k skvelému športovému zážitku. Okrem dospelích tu nájdete aj deti, a im sa krajšie futbal ani predstaviť nedá.

Na záver dodáme, že je celkom škoda, že sa jesenná časť končí a najbližšiu atmosféru domácich stretnutí zažijeme až na jar. No sme veľmi radi, že sme klubom, v ktorom na futbal neprídu len diváci, ale aj fanúšikovia, ktorí skutočne fandia svojmu tímu. To je na dedinských kluboch a v nižších súťažiach menej vídaná vec a to viac oceňujeme prístup a ďakujeme všetkým, ktorí si počas jesene našli cestu na náš štadión. Poukazuje to na skutočnosť, čo všetko futbal u nás znamená. Nie je len o hráčoch a funkcionároch ale o celom kolektíve počnúc fanúšikmi, pre ktorých sa snažíme vždy pripraviť skvelé futbalové popoludnie.

Vidíme sa ešte o týždeň v Uhrovci, kde opäť radi uvítame vašu podporu. Spolu sme ŠK VEGUM Dolné Vestenice.

Páčil sa ti tento článok?
0Like