Na favorita z Lehoty sme nestačili

Lehota pod Vtáčnikom – Dolné Vestenice 4:0 (1:0)
Góly: 26. M. Matuškovič, 35. M. Benčat, 76. T. Pham Thanh, 86. T. Kohút, 200 divákov

DOLNÉ VESTENICE: Ľ. Bohunský – R. Prekop (80. P. Šóš), A. Hlinka, A. Mešina, S. Stovička, R. Žember, V. Láska, F. Jozef Kocan (69. P. Záhorský), J. Hronec, P. Košík, T. Olej

Stretnutie sa začalo vyrovnaným futbalom. Domáci sa v najdôležitejšom zápase sezóny snažili o kombinačné akcie, no v zakončení boli neúspešní. V 24. minúte pohrozili aj hostia, takisto bez úspechu. V 26. minúte to zlomil Baník, skóre otvoril Matúš Matuškovič. O deväť minút neskôr stav zvýšil kapitán Michal Benčat – 2:0. Lehota po strelených góloch prebrala taktovku nad zápasom.

V druhom polčase si šance vytvárali aj Dolné Vestenice, ale domáci boli aj naďalej aktívnejší. V 61. minúte lopta našla skvelo postaveného Matuškoviča, ten trafil konštrukciu brány výborne chytajúceho Bohunského. V 76. minúte striedajúci Tiep Pham Thanh zvýšil na rozdiel triedy – 3:0 a hneď po rozohratí domáci Kohút opečiatkoval brvno. V 86. minúte krásnym lobom uzatvoril na konečných 4:0 Tomáš Kohút.

Zdroj: MY Hornonitrianske noviny
Zdroj foto: Ľubomír Šesták