Zimná príprava A-mužstva začala aj s novou posilou

Dolnovestenickí futbalisti sa v utorok 16. januára stretli na prvom tréningu zimnej prípravy, ktorá káder pripraví na nový súťažný ročník najvyššej oblastnej futbalovej súťaže. Trénerovi Dominikovi Mokrému sa na úvodnom tréningu, medzi 14 hráčmi, hlásila aj nová tvár v kabíne A-mužstva. Modré a červené farby si na jar oblečie skúsený útočník Matúš Sobota, ktorý má za sebou angažmán v Prievidzi, Ružomberku, Moldave nad Bodvou, Šimonovanoch, Lehote pod Vtáčnikom, Bánovciach nad Bebravou či naposledy v Pravenci.

V prvom rade sa chcem poďakovať Pravencu. Sú tam úžasní ľudia, ozajstní priatelia a partia, na ktorú nikdy nezabudnem. Rozhodol som sa však opäť hrávať futsal a to sa nepáči každému trénerovi. Vo Vesteniciach mi to schválili a vidia to ako pozitívum, že budem viac trénovať. Som vďačný za dôveru a verím, že ako po kolektívnej stránke, tak aj po futbalovej budem môcť mužstvu pomôcť,” povedal pri predstavení Matúš Sobota.

Útočník Matúš Sobota (vpravo) s technickým riaditeľom klubu Daliborom Caňom (vľavo).

Včera chýbali len maródi, ktorí by sa mali pripojiť v priebehu tohto i budúceho týždňa. Prvá tréningová jednotka sa uskutočnila na prenajatej umelej tráve v areáli ZŠ Dolné Vestenice od Obecného úradu Dolné Vestenice.

Mužstvo sa bude pripravovať v režime troch tréningových jednotiek. Okrem miestnych podmienok, využije aj umelú trávu v Novákoch. Program prípravných duelov štartuje 3. februára súbojom so Zemianskymi Kostoľanmi a vyvrcholí domácou generálkou s Hrušovanmi.

Program prípravných zápasov:

  • 3.2. 14:00 Z. Kostolany (UT Nováky)
  • 11.2. 12:00 Ráztočno (UT Nováky)
  • 17.2. 10:00 Bánovce nad Bebravou (UT Bánovce nad Bebravou)
  • 24.2. 18:00 Veľké Uherce (UT Nováky) 
  • 2.3., čas sa upresní, Hrušovany (prírodný povrch)
Páčil sa ti tento článok?
2Like