Dolné Vestenice – Trenčianske Stankovce 1:2 (0:0)

Góly: 54. Marušinec, 82. Ďanovský – 84. Líška

Zostava: Arpáš – Šrámka, Sluka, Kastelovič, Olej – Košík – Krivosudský, Matiaško, Hronec, Líška – Habánik

Náhradníci: Bohunstký st., M. Šamko, Bohuš (60. Habánik), Chrenko

V siedmom kole pricestovali na náš štadión hráči Trenčianskych Stankoviec, ktorí boli našim prvým súperom po náročnom pohárovom týždni. Trénerovi Nikolasovi Švirikovi neboli k dispozícii úplne všetci hráči a tak musel v zostave siahnuť aj po nových riešeniach. Najmä za zraneného Adriána Hlinku zaskočil na poste krajného obrancu Tomáš Olej. Naopak v základnej zostave nastúpil prvýkrát Patrik Habánik, ktorého doteraz trápilo menšie zranenie.

O prvú strelu sobotného stretnutia sa postarali hostia. V 10. min pálil vedľa pravej žrde Patrik Komorovský. Ďalšiu gólovú príležitosť mali opäť hráči Trenčianskych Stankoviec. Náš gólman Adam Arpáš ale vytiahol výborný dvojitý zákrok, keď najprv vychytal Jána Vaška a potom aj dorážajúceho Patrika Škvarku. Takmer platilo známe úslovie „do tretice všetko dobré“, pretože hostia mohli v 28. min pohodlne skórovať. Komorovský ale ponúknutú príležitosť na prvý gól tohto zápasu nepretavil. Následne sme sa k slovu dostali aj my.

Presne mierený center Patrika Habánika poslal hlavičkou nad bránu Martin Líška. Naša najväčšia príležitosť prišla tesne pred koncom prvého polčasu. Vyrazená lopta gólmana Zemanoviča sa dostala k Habánikovi a ten zakončoval vedľa ľavej žrdi. V druhom polčase sa diváci dočkali aj prvého gólu. V 54. minúte vystrelil spoza šestnástky Samo Marušinec. Jeho prízemná strela zapadla presne k ľavej žrdi. Naša odpoveď mohla prísť o pár sekúnd neskôr. Martin Líška skúsil na hranici pokutového územia akrobatické zakončenie, ktoré pokryl hosťujúci gólman.

Naša hra sa v závislosti na vyrovnaní stavu stretnutia viac otvorila, čo dokázal organizovaný súper využiť. Šesť minút pred koncom opäť rozvlnil sieť hosťujúci hráč Marek Ďanovský. Teraz ale dokázali naši hráči odpovedať a už po dvoch minútach predviedol razantnú strelu aj Martin Líška. Jeho pokus si našiel miesto do súperovej siete. Kontaktný gól nás povzbudil a v samom závere sme vrhli všetky sily do útoku. Želaný gól to už ale neprinieslo a tak sme Trenčianskym Stankovciam podľahli 1:2.