Klubu prajem len to najlepšie, hovorí Tomáš Hájovský

Výročný rok sme spestrili rozhovorom s našim bývalým hráčom Tomášom Hájovským, ktorý práve od nás v roku 2003 prestupoval do českého klubu Poštorná. Tam sa naplno rozbehla jeho profesionálna kariéra, ktorá vrcholila napríklad ziskom majstrovského titulu s Viktoriou Plzeň.

Vo futbalovom životopise spoľahlivého obrancu nájdeme aj škótsky klub Raith Rovers či české tímy Sokolov, Příbram, České Budejovice, Hradec Králové, alebo spomínanú Plzeň. Urastený obranca si v našom drese odkrútil dva roky (2001-2003) a bol pevnou súčasťou tímu pôsobiaceho v tretej lige.

Do Vesteníc si prestupoval z Lehoty pod Vtáčnikom. Čo si vtedy očakával od nového pôsobiska?

Bol som zvedavý na to ako zapadnem do kabíny a ako zvládnem prechod o tri súťaže vyššie. Veril som v to, že sa najprv rozohrám v B-mužstve a postupne sa presadím aj v A-tíme.

Kto ťa sem vtedy zlákal?

Tréner Jozef Banetka, ktorý ma viedol aj v Lehote pod Vtáčnikom. Poďakovanie samozrejme patrí aj Vladimírovi Oršulovi a Milanovi Vážanovi.

S kým si si vtedy najlepšie rozumel?

Patril som k najmladším hráčom, takže som si veľmi vážil príležitosť hrať s takými menami ako Peter Argyusi, Pavol Kytka, Róbert Kočiš, Norbert Guľa a ďalší. Naša partia bola vtedy vynikajúca, čiže som si rozumel s každým.

Aký najpamätnejší zážitok sa ti vybaví, keď si spomenieš na vestenické pôsobenie?

Hneď si spomeniem na výborný kolektív a perfektné zázemie klubu so silným sponzorom. No pamätám si aj na to, že k nám sa vtedy pre body nechodilo. Vo Vesteniciach som urobil prvé kroky do profesionálneho futbalu.

V tomto roku oslavujeme 70. výročie založenia klubu. Je niečo, čo by si Dolným Vesteniciam poprial k narodeninám?

Klubu prajem len to najlepšie. Fanúšikom, hráčom a funkcionárom čo najviac úspechov a radostných momentov z futbalu a tiež šťastie na kvalitných futbalistov.

Páčil sa ti tento článok?
4Like