Tesná prehra v derby s Prievidzou

Klubový komentár k zápasu

Dolné Vestenice – Prievidza 0:1 (0:0)

Gól: 83. L. Zelníček

Zostava: Bohunský – Hlinka, Olej, Košík, Hološka – Belanec – Mešina, Láska, Hronec, Šlabjar – Prekop

Náhradníci: Melis(53. Mešina), Žember(76. Hronec), Stovička (66. Láska), Šóš, Arpáš

V piatom kole IV. ligy SZ nás čakalo druhé tohtosezónne regionálne derby stretnutie. Prievidza sa predstavila na našom ihrisku.

Ako prví sa do vážnej šance dostali hostia, keď po centri z kraja ihriska hlavičkoval vedľa brány Lukáš Zelníček. V 18. min bola Prievidza ku gólu ešte bližšie. Po zachytení rozohrávky našich stopérov zvonila za Ľubošom Bohunským žrď. Zverenci Jozefa Kolenčíka získali hernú prevahu až v druhej časti prvého polčasu. V dvoch dobrých šanciach sa ocitol najmä Vladimír Láska. V prvom prípade, počas 22. min, na jeho nájazd výborne vybehol brankár Adrián Krausko. V druhej príležitosti zase neskrotil loptu, a tak nestihol ani vystreliť.

V druhom dejstve sa obe mužstvá striedali pri vytváraní gólových šancí. Jednu z najnebezpečnejších na našej strane spálil v 72. min Radoslav Prekop. Ten strelou z vnútra šestnástky našiel len pripraveného gólmana hostí. Prievidza ustála aj túto príležitosť a udrela v 83. min. Po presnej prihrávke pomedzi obrancov sa presadil Lukáš Zelníček, ktorý krížnou strelou rozhodol o víťazovi sobotného stretnutia. Keďže sme nedokázali vsietiť vyrovnávajúci gól ani v záverečnom nátlaku, tri body si odnášajú Prievidžania.

Páčil sa ti tento článok?
1Like