ŠESŤGÓLOVÁ PRESTRELKA V DOMÁCOM STRETNUTÍ

Klubový komentár k zápasu

Dolné Vestenice  – Partizánske 4:2 (2:1)

Góly: 38. a 84. Líška, 45. Habánik, 68. Kastelovič – 43. Papranec, 65. Bárta, 450 divákov

Zostava: Arpáš – Krivosudský, Olej, Sluka, Šrámka – Košík – Ďurík, Kastelovič, M. Šamko, Líška – Habánik

Náhradníci: Bohuš(60.), Žember(85.), Hlinka

Odčiniť nedávne zakopnutie v Trebaticiach mohli hráči nášho „A“ mužstva v 9. kole. Čakal ich ďalší regionálny derby zápas. V sobotu nastúpili o 15:30 na domácom ihrisku proti tretiemu Partizánskemu. Trénerovi Nikolasovi Švirikovi chýbal v tomto súboji okrem zranených hráčov aj Ján Hronec, ktorý si odpykával trest za červenú kartu z minulého kola. Zostava tak priniesla opäť pár zmien a tohtosezónny debut v základnej zostave si odkrútil Nikolas Ďurík, kapitán nášho „B“ mužstva.

Stretnutie na mokrom teréne začali obe mužstvá opatrne. Pred prvými vážnejšími šancami si obaja gólmani niekoľkokrát siahli na loptu pri bežných zákrokoch. Gólový koncert odštartovala 35. min, kedy brankár hostí Gašparík zahral rukou mimo pokutového územia a tým nám zmaril čistú príležitosť. Hlavný rozhodca ho po porade s asistentom poslal predčasne pod sprchy a nám tak zostala štandardná situácia na hranici pokutového územia. Kapitán Martin Líška loptu nádherne zakrútil do siete a dostal náš tím do vedenia. Odpoveď hostí prišla o päť minút neskôr. Loptu z rohového kopu dostal za chrbát Arpáša Patrik Papranec.

Avšak posledné slovo prvého polčasu patrilo nakoniec nám. V záverečných sekundách sa podarila krídelná akcia, ktorú viedol unikajúci Líška. Ten poslal prihrávku do šestnástky, kde si nabiehali dvaja naši hráči. Loptu do siete dorazil Patrik Habánik, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v našom drese. Jeho meno tak prvýkrát zaznelo aj v pokrikoch stabilného jadra fanúšikov na pravej tribúne. Hostia, hrajúci o jedného hráča menej, dokázali v druhom polčase vyrovnať. Nádherný gól dosiahol po ďalekonosnej strele Martin Bárta. Ani tento remízový stav ale netrval dlho. Jakub Kastelovič premenil rohový kop hlavičkou na gól. Jednogólový náskok sme držali až do 84. min, kedy znova unikajúci Líška dokázal obísť brankára a z veľkej diaľky poslal loptu prízemnou strelou do siete.

Po Prievidzi sme tak zdolali ďalšieho regionálneho rivala. Jediným tímom z našej oblasti, ktorý nám zatiaľ zobral body je Lehota pod Vtáčnikom. V najbližšom domácom zápase budem čeliť ešte náročnejšiemu súperovi. Zavítajú k nám hráči priebežného lídra z Častkoviec.