SPOZNAJ KLUBOVÚ HISTÓRIU (4/6)

Cesta do II. ligy

Aj keď hodnotíme obdobie rokov 1969-1976 ako jedno z najúspešnejších v histórii nášho futbalu, nemôžeme si nespomenúť na sezóny, ktoré nasledovali po roku 1976. Udržať futbalové „A“ mužstvo v majstrovstvách Stredoslovenského kraja na popredných miestach bol údel neľahký a značne náročný. Nie vždy sa podarilo skĺbiť trojuholník hráči – funkcionári – tréneri. Spomínané faktory plus zranenia kľúčových opôr, ale aj odvrátenie športovej šťasteny vyústili v sezóne 1988/1989 do vypadnutia z majstrovstiev Stredoslovenského kraja. Túto pre nás smutnú skutočnosť komentoval Stredoslovenský denník SMER po poslednom zápase sezóny titulkom “ Čierny Peter pre Dolné Vestenice“.

Nášmu mužstvu sa ale hneď po roku podarilo vrátiť medzi elitu Stredoslovenského kraja. V nasledujúcich sezónach sme boli pravidelným účastníkom tejto súťaže a dokonca sme sa umiestňovali na popredných priečkach.

Vtedajšie úspešné účinkovanie ukončila až reorganizácia v roku 1996/1997. Bol to dôsledok zmeny celoštátneho územno-právneho členenia. V našej histórii sme sa tak dočkali už štvrtej reorganizácie. Sezónu 1997/1998 sme odštartovali v IV. lige, kraj Trenčín ale už riadený Západoslovenským futbalovým zväzom. To nás vrátilo do oblasti, kde sme začali písať našu 67- ročnú históriu. Túto súťaž sme hrali tri sezóny a vždy sme sa umiestnili v popredí konečnej tabuľky. A potom prišiel  súťažný ročník 1999/2000 a naše mužstvo dosiahlo ďalší veľký úspech a to postup do III. ligy skupiny Západ.

V tom čase sme boli svedkami veľmi úspešného účinkovania nášho futbalového mužstva. Počas rokov 2000 – 2006 sme každoročne útočili na popredné miesta v tabuľke a dokonca v sezóne 2004/2005 nám ušiel postup len o vlások. Vysoká profesionálna úroveň hráčov a ich kolektívne výsledky sa odzrkadlili v jedenástke roka Západoslovenského zväzu.Počas troch rokov sa do nej dostali naši hráči, Róbert Kočiš (víťaz 2004), Pavol Kytka (3. miesto 2004) a Andrej Masarovič (3.miesto 2004, víťaz 2005).

 Novým historický medzníkom vestenického futbalu sa tak stal súťažný ročník 2005/2006.  V konečnej tabuľke sme síce obsadili až tretie miesto za Močenkom a Novým Mestom nad Váhom, ale vďaka ďalšej reorganizácii sme postupovali priamo do II.ligy skupiny Západ. Tento postup bol krásnym darom k 55-ročnému výročiu založenia nášho klubu. O tento najcennejší úspech v histórii sa postarali nasledovní hráči: Juraj Jurenka, Rastislav Čangel, Peter Argyusi, Peter Kotula, Radovan Zimmer, Branislav Bárta, Jozef Šorec, Tomáš Jandák, Roman Koreň, Pavol Kermiet, Miroslav Katrena, Marek Raučina, Tomáš Obert, Patrik Šumurka, Miroslav Cíger, Martin Navrkal, Andrej Škarka, Stanislav Humaj, Andrej Masarovič, Marián Néma, Matúš Mikláš.

Páčil sa ti tento článok?
0Like