Po derby zavládlo sklamanie

Dolné Vestenice – Prievidza 0:6 (0:3)

Góly: 21. D. Šlabjar, 34. B. Polevka, 43. F. Hlohovský, 49. A. Koryťák, 71. Adam Svitok, 85. L. Sluka. R Bányi, 150 divákov

DOLNÉ VESTENICE: Š. Stručka – A. Mešina, P. Košík, Matúš Miko (13. M. Cagáň), Lukáš Miko (71. R. Radošány), A. Koreň, V. Reisel (61. M. Rybanský), J. Dávid Melis, R. Prekop, A. Štefan (79. P. Záhorský), V. Láska (73. A. Ďuriš)

Počasie v sobotu prialo futbalu, preto sa v Dolných Vesteniciach zišli fanúšikovia, ktorých zaujímalo regionálne derby stretnutie, ktorého je partnerom firma Vegum a.s.

Hostia z Prievidze boli favoritom, ktorý svoju pozíciu potvrdil už od 21. minúty, keď padol prvý zo šiestich sobotných gólov. Ešte predtým sa však do vedenia mohli dostať domáci.

Útočník Radoslav Prekop sa veľmi pekne uvoľnil a v nájazde skúšal prelobovať hosťujúceho brankára. Lopte ale chýbali centimetre na to, aby zapadla až do brány. Aj za stavu 0:1 mohli domáci rozvlniť prievidzskú sieť.

Alex Štefan sa dostal v šestnástke k centrovanej lopte, ktorú po spracovaní poslal razantnou strelou na bránu. Brankár hostí jeho pokus vyrazil mimo tri žrde. Prievidza do polčasu skórovala ešte dvakrát, pričom ďalšie tri góly si odložila aj na druhý polčas. V sobotnom derby predviedla vysokú efektivitu, keď premenila všetky svoje stopercentné šance.

Neskladáme zbrane

O úvode jarnej časti sa už nedá hovoriť v superlatívoch. Viaceré negatívne štatistiky vrhajú zlé svetlo na výkony celého tímu, za ktorým však klub v plnej miere stojí, preto by sme k zvýšenej podpore radi vyzvali aj našich fanúšikov.

Naši hráči, aj keď museli okúsiť mimoriadne trpké prehry v posledných týždňoch, zbrane neskladajú. Už od zajtra začína príprava na ďalší zápas, v ktorom sa pokúsime zlomiť túto negatívnu šnúru. Nik iný nám nepomôže.

Jedine zomknutie komunity ŠK VEGUM Dolné Vestenice môže napomôcť k čo najrýchlejšej zmene výsledkov. Tak ako sme držali pri sebe v postupových rokoch, tak držme spolu aj teraz.