KVAŠOVU SME OPLATILI PREHRU Z JESENE. O VÍŤAZSTVE ROZHODOL KAPITÁN LÍŠKA

Kvašov – Dolné Vestenice 1:2 (0:1)

Góly: 60. Bariak – 22, Krivosudský, 85. M. Líška

Zostava: Bohunský – Hlinka, Sluka, Kastelovič, Šrámka – Košík – M. Líška, Bubllák, M. Šamko, Krivosudský – Olej

Náhradníci: Beták, Bruška (69. Olej), Kolenčík (86. M. Šamko), Bohuš (89. M. Líška), Šagát, S. Ďuriš

HOROVCE 10. marca – Hneď prvé jarné kolo V. ligy Sever ponúklo atraktívny duel o priebežné prvé miesto tabuľky. Naše „A“ mužstvo sa stretlo s druhým Kvašovom, ktorý zaostával v tabuľke za nami len o skóre. Duelu by svedčali lepšie poveternostné podmienky, pretože na premočenej pôde ihriska v Horovciach (kde Kvašov hráva domáce zápasy) mužstvá nemohli ukázať viac z kombinačnej hry. Diváci tak boli zo začiatku svedkami len medzišestnástkového futbalu. Na našu radosť sa práve nám podarilo skórovať hneď z prvej vážnej príležitosti. V 22. minúte sa do krídelného úniku dostal Marek Krivosudský a jeho prihrávka na nabiehajúceho útočníka sa s prispením teču obrancu, dostala až za chrbát hosťujúceho gólmana Mareka Krížeka. Domáci sa v prvom dejstve zmohli len na zopár streleckých pokusov, ktoré však leteli mimo brány. Za ich najvážnejšiu príležitosť možno považovať úvodnú akciu pri ktorej sa podarilo domácemu útočníkovi prehodiť nášho gólmana Ľuboša Bohunského. Našťastie lopte na ceste do brány zabránil ďalší útočiaci hráč domácich, ktorí zapríčinil ofsajd.

Druhý polčas sa odohrával na už značne rozbitom teréne, čo kvalite hry moc nepridalo. Aj tak ale boli k videniu dva góly. Hostia dokázali v 60. minúte vyrovnať po štandardnej situácii, keď nakopnutú loptu do šestnástky útočiaci hráč domácich hlavičkou pripravil pre Bariaka, ktorý ju pohodlne dorazil do prázdnej brány. Hráči Kvašova po vyrovnaní prevzali na nasledujúce minúty iniciatívu a dostali našu obranu pod značný tlak. Keď sa už domáci dostali k strele na bránu, úradoval pozorný Bohunský, ktorý zneškodnil ich nebezpečné strelecké pokusy. Blízko ku gólu sme mali v 70. minúte, kedy po zahrávanom priamom kope Líšku, lopta „tancovala“ len pár centimetrov od bránkovej čiary. Na prvý pohľad remízový zápas získal rozuzlenie päť minút pred koncom riadneho hracieho času. Jakub Kastelovič sa na jednom zo svojich ofenzívnych výletov dostal do krajnej pozície vhodnej na centrovanú loptu. Príliš dlho neváhal a poslal center adresovaný Martinovi Líškovi. Ten sa na prekvapenie všetkých stále pohyboval chrbtom k bráne až do momentu, kedy mal loptu na dosah. Zakončenie, ktoré nasledovalo bolo vhodné markizáckeho frajera na záver, pretože Líška vystrihol na hranici šestnástky ukážkové a hlavne rozhodujúce nožničky (video sa snažíme získať).

Tento výstavný a víťazný gól bol zároveň obrovskou odmenou pre všetkých verných fanúšikov, ktorí sa v nedeľu v chladnom a daždivom počasí opäť aj hlasivkami prejavili a povzbudzovali našich hráčov v náročnom zápase. V úvodnom jarnom kole sme tak zvíťazili nad Kvašovom 2:1, čím sme si na čele piatoligovej tabuľky vypracovali trojbodový náskok. Najbližší zápas odohráme na domácej pôdu v sobotu 16.3. proti TJ Manín Podmaním.