Jaslovské Bohunice si postrážili dvojgólové vedenie

Papierový favorit nepredviedol dominantný futbal, no aj tak si odnáša plný bodový zisk.

Dolné Vestenice – Jaslovské Bohunice 0:2 (0:0)

Góly: 46. Machovič, 67. Dvorák (z pok. kou)

Zostava: Arpáš – Hlinka, Hološka, Prekop, Melis – Košík – Šlabjar, Stovička, Hronec, Láska – Olej

Náhradníci: Žember, Mešina(62. Láska), Šóš. Sochora, Bohunský

V sobotnom deviatom kole zavítal na štadión v Dolných Vesteniciach jeden z popredných tímov IV. ligy SZ. Jaslovské Bohunice úlohu favorita v prvom polčase  vôbec nepotvrdili, ale ani z hry domácich nevzišli žiadne závažné príležitosti. Všetko podstatné sa udialo až v druhom dejstve. Hneď na jeho začiatku vyšla hosťom útočná akcia, na konci ktorej bol presne mieriaci Martin Machovič. Bohunice povzbudené gólom v nasledujúcich minútach herne ožili, čoho výsledkom boli dve strely letiace tesne mimo bránu.

Aj my sme si ale vypracovali vyložené príležitosti. Vždy však chýbal nejaký ten detail, aby sme niektorú z nich pretavili na gól. Tomáš Olej v dobrej šanci prestrelil bránu z hranice šestnástky, Dávidovi Šlabjarovi odskočila lopta v závere jeho nájazdu a pokus Jána Hronca zablokovali hosťujúci zadáci.

V 64. min bol posúdený obranný zákrok Dávida Melisa ako nedovolený, a hlavný arbiter nariadil penaltu. Jaslovské Bohunice zvýšili vedenie na 2:0 a v závere stretnutia už ubránili svoj náskok. Na výsledku nezmenili nič ani dva dobré centre Róberta Žembera. Jeden odvrátil gólman hostí a druhý skončil na brvne brány.