DVA GÓLY V ZÁVERE, KRÁSNA DIVÁCKA PODPORA Z TRIBÚN A JEDNO Z NAJSLADŠÍCH VÍŤAZSTIEV

Klubový komentár k zápasu

Dolné Vestenice – Chocholná-Velčice 2:1(0:1)

Goly: 82. a 90.+ Líška – 18. Tuhársky

Zostava: Bohunský-Bruška,Kastelovič,Sluka,Miko-Líška(C),Bohuš,Bublák,Matiaško-Šamko-Kolenčík

Striedali: Olej (50.),Tadial (62.),Ďuriš,Krajčovič,Radošány,Beták

V stretnutí 12. kola V. Ligy Sever sa na našom štadióne predstavili „sokoliari“ z Chocholnej-Velčice. Hneď od úvodu sme začali potvrdzovať svoju dobrú formu z domácich stretnutí a už počas prvých šiestich minút sme si vypracovali 3 skvelé príležitosti na gól. Tlak na bránu súpera vyvrcholil v 13. minúte, kedy bol v šestnástke faulovaný Jozef Kolenčík a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Zahrávať sa ho odhodlal náš najlepší strelec Dominik Matiaško. Pri svojom pokuse však nechal vyniknúť brankára hostí Köszeghyho. Jeho strela letela v ideálnej výške pre gólmana a ten tak penaltu zneškodnil.

Futbalové „nedáš – dostaneš“ sa v tomto zápase potvrdilo a v 18. minúte išli do vedenia hostia po pekne zahratom priamom kope Tuhárského. Od tohto momentu sme tak museli doťahovať jednogólové manko a začala sa naša stíhacia jazda za vyrovnaním. Hostia mohli nakloniť misky váh ešte viac na svoju stranu vďaka ojedinelej šanci z druhého dejstva. Pri nedorozumení v našich zadných radoch sa ich útočník dostával do samostatného nájazdu, ktorý musel zneškodniť vybiehajúci Bohunský. Súpera, ktorý sa stiahol do tuhého obranného bloku, sme dostávali stále viac a viac pod tlak. Vyniknúť sa počas nášho dobíjania brány podarilo najmä hosťujúcému brankárovi, ktorý zneškodnil nájazd Bubláka, strely Matiaška a Líšku alebo dorážky Kasteloviča.

V 82. minúte však už nestačil na pokus kapitána Líšku. Ten bol až tretím dorážajúcim hráčom, ktorý sa snažil dostať loptu do siete a s jemným obtretím o pravú tyč to dokázal. Úspech v podobe vyrovnania nám nestačil a jednoznačne sme si šli za ziskom troch bodov. Impulz, ktorý hráči dostali od divákov im oplatili tým najkrajším možným spôsobom. V nadstavenom čase sme zahrávali priamy kop z kraja ihriska. Zodpovednosť na seba zobral Martin Líška a loptu poslal z tohto ťažkého uhla priamo na bránu. Strela mala správnu razanciu a najmä smer a tak zákonite skončila v sieti. V zápase sme tak našu dominanciu pretavili do zisku zaslúžených troch bodov a upevnili sme si priebežné štvrté miesto v tabuľke.

Páčil sa ti tento článok?
0Like