VŠETCI JUNIORI VÍŤAZNE, „A“ MUŽSTVO LEN S REMÍZOU

DOLNÉ VESTENICE 14. októbra – Ďalší futbalový víkend je za nami a my sa môžme pozrieť ako sa darilo mužstvám nastupujúcim pod hlavičkou ŠK VEGUM Dolné Vestenice.

OŠK Podolie 1:1 (1:0) ŠK VEGUM Dolné Vestenice
Góly: 3. Prosňanský – 66. Líška

Zostava: Bohunský – Šrámka, Sluka, Košík, Bohuš – M. Šamko, Kastelovič – Líška, Bublák, Matiaško – Olej
Náhradníci: L. Miko (46.), Kolenčík (61.), Tadial (64.), Bruška, Beták

Začneme našim najsledovanejším tímom. Muži sa v 11. kole V. Ligy Sever predstavili na pôde priebežne desiateho tímu tabuľky, ktorým je OŠK Podolie. Zápas sa pre nás nezačal dobre. Už v 3. minúte sme museli čeliť pokutovému kopu domácich. Vidinu šiesteho čistého štítu v rade zmaril Bohunskému domáci Jakub Prosňanský v momente, kedy penaltu úspešne premenil. Naša odpoveď na gól húževnato hrajúceho súpera prišla v druhom dejstve stretnutia. V prebiehajúcej 66. minúte dokázal vyrovnať stav zápasu Martin Líška. Pre nášho najlepšieho strelca z minulej sezóny to bol tretí gól v práve prebiehajúcom ročníku. Touto remízou sa zastavila naša šnúra víťazných zápasov za sebou. Avšak, stále pokračuje v sérii zápasov bez prehry. Po stretnutí s OŠK Podolie môžeme konštatovať, že trpkosť prehry sme neokúsili ani raz za posledných osem zápasov.

U19/dorast

Trenčianska Turná – TJ SPP Veľké Bierovce-Opatovce 0:4 (0:0) ŠK VEGUM Dolné Vestenice
Góly: 2. Žember, 6. Miko, 35. Kováč, 61. Horvát

Zostava: Chrenko – M. Kováč, Siekel, M. Miko, Lomnický – Melis, Žember, S. Kováč, A. Mäsiar – N. Šamko, Horvát
Náhradníci: R. Radošány (60.), A. Ďuriš (74.), Obert (79.)

Zverencov Jozefa Kolenčíka čakal v 11. kole IV. Ligy Severozápad papierovo ľahký zápas na pôde poslednej Trenčianskej Turnej. Domáce mužstvo v tejto sezóne ukoristilo len jeden bod po remíze s Klátovou Novou Vsou. Dôležitým faktorom tak bolo najmä nepodcenenie súpera. V našej zostave chýbal brankár Hirkala, ktorého tak musel zastúpiť Patrik Chrenko. Tohto sezónna premiéra medzi troma žrďami pre pôvodne obrancu, dopadla na výbornú. Chrenko si udržal čisté konto a jeho spoluhráči v poli nastrieľali domácim štyri góly. O ten prvý sa v druhej minúte postaral Róbert Žember. O ďalšie štyri minúty neskôr sa do streleckej listiny zapísal kapitán a líder dorasteneckého mužstva Matúš Miko. Prvopolčasovú dominanciu sme podčiarkli ešte jedným gólom. V 35. minúte rozvlnil sieť domácej brány Simon Kováč. V druhej polovici zápasu sme vďaka výbornému a pozornému výkonu udržali potrebný výsledok a pridali sme ešte jeden gól. Úspešným strelcom bol Jakub Horvát, ktorý si tak pripísal už šiesty presný zásah a vedie tabuľku strelcov dorasteneckého mužstva.

U15/žiaci

TJ Družstevník Diviacka Nová Ves 1:4 (0:1) ŠK VEGUM Dolné Vestenice
Góly: 65. Lagin – 20. Suchánek, 36. Ďurica, 36. Mišiak, 58. Pánis

Aj žiaci dokázali zabrať naplno a v 8. kole IV. ligy skupiny Juh triumfovali na pôde Diviackej Novej Vsi 1:4. O góly nášho tímu sa postaral Samuel Suchánek, Daniel Ďurica, Šimon Mišiak a Dominik Pánis. Po tomto víťazstve sa naši žiaci posunuli na priebežné piate miesto. Diviacká Nová Ves ostáva na siedmej priečke.