Dorast premiérovo zabodoval

Zverenci Petra Šušmáka zaknihovali prvý triumf v tejto sezóne. Okrem toho vsietili aj premiérové dva góly.

Dolné Vestenice – Kanianka 2:1 (0:1)

Góly: 55. A. Mäsiar, 68. Kotlár – 10. Tipul

Zostava: Stručka – Simajchl, Vabec, Radošány, Gáher – Demeter – A. Ďuriš, A. Mäsiar, Obert, M. Šiarik – Kotlár

Náhradníci: Suchánek (39. Demeter), Hranai (88. A. Ďuriš), K. Miko(46. Simajchl), Kiaba(90. A. Mäsiar), Staňo, Coller

Po úvodnom góle hostí z 10. min sa začala naša stíhacia jazda za otočením výsledku. I keď tomu prvý polčas nenasvedčoval, postupne sme si vytvárali gólové príležitosti. V druhom dejstve sa už naše šance pretavili aj do prvých gólov v tejto sezóne. Najprv vyrovnával po rohovom kope Adam Mäsiar a o víťazný presný zásah sa postaral Ivan Kotlár, predsezónna posila z Rybian. Hráč s číslom 10 na drese sa presadil z priameho kopu.

Tréner Peter Šušmák po víťazstve povedal:

“Po minulotýždňovej prehre v Kamenci a slabom výkone sme chceli v domácom derby stretnutí proti Kanianke jednoznačne uspieť. Podriadili sme tomu celý týždňový tréningový proces. Pohovoril som si s niektorými hráčmi a nabudil som ich maximálnym možným spôsobom. Výsledok 2:1 je toho dôkazom. Konečne sme prelomili streleckú smolu a pripisujeme si tri body do tabuľky. Chalanom chcem poďakovať, podali dobrý, bojovný a obetavý výkon. Aj pre nich to je povzbudenie. Verím, že keď budeme takéto obetavé a bojovne výkony podávať aj naďalej, výsledky sa dostavia.”

Značný podiel na premiérovom víťazstve dorastencov má aj asistent trénera Pavol Olejka. Známa osobnosť nášho klubu sa k U19-ke pripojila v minulom týždni.

Páčil sa ti tento článok?
3Like