turnaj pre najmenších porkačoval ďalším ročníkom

Úspešný projekt z minulého roka si našiel pokračovanie aj v súčasnej sezóne. Na konci septembra sme našli termín pre 2. ročník futbalového turnaja pre ročníky futbalovej predprípravky. Náš štadión tak zaplnili malí futbalisti a futbalistky, ktorí majú za sebou prvé týždne, mesiace, prípadne len rok svojej futbalovej činnosti.

Aj z toho dôvodu sme sa rozhodli, že tento turnaj bude súčasťou projektu patriaceho do programu Participatívno-komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja. V tejto sezóne preto celý program športovej prípravy našich škôlkarov spadal pod program s názvom Moje prvé športové kroky, vďaka ktorému sme našich mladých futbalistov a futbalistky mohli vybaviť novým tréningovým vybavením, odevom a tiež zabezpečiť všetko potrebné na to, aby sme dokázali zorganizovať pre nich tento turnaj.

A o čo v ňom išlo? Deti si vyskúšali, ako vyzerá bežný režim futbalových turnajov, zmerali si sily so svojimi rovesníkmi z okolia a tiež zažili ten pravý a nefalšovaný pocit z povzbudzovania zaplnenej tribúny. Atmosféra na niektorých zápasoch neraz prevyšovala svojou úrovňou aj seniorské stretnutia.

V závere septembra sme tak privítali mužstvá Prievidze, Bánoviec nad Bebravou, Nitrianskeho Pravna a Lehoty pod Vtáčnikom (nakoniec museli odstúpiť pred turnajom). Dve mužstvá do turnaja vyslal domáci klub. Turnaj sa hral bez evidencie výsledkov s cieľom dopriať deťom čo najviac hernej praxe v súťažnom tempe podľa pravidiel prispôsobených pre kategóriu U6 na malom ihrisku s mini bránkami.

Veľmi pekne ďakujeme trénerom Máriovi Radošánymu a Roderikovi Radošánymu za prípravu našich tímov, zúčastneným klubov za to, že k nám na turnaj prišli a v neposlednom rade Trenčianskemu samosprávnemu kraju za podporu pri organizáciu celého projektu patriaceho do Participatívno-komunitného rozpočtu.

Foto: Marcus Poliak
Celú fotogalériu nájdete tu: Foto Turnaj U6

Páčil sa ti tento článok?
0Like