“A” mužstvo aj dorast v generálke víťazne. Prípravkári zbierali skúsenosti na turnaji v Piešťanoch

Dolné Vestenice 1. marca – Zimná príprava vyvrcholila tento víkend poslednými prípravnými zápasmi našich dvoch najvyšších mužstiev. Muži, a aj dorastenci v generálke uspeli čím sa úspešne naladili na štartujúcu jarnú časť sezóny 2019/2020.

“A” mužstvo

Dolné Vestenice – Tovarníky 1:0 (1:0)

Gól: Jozef Kolenčík

Zostava:
Arpáš – Hlinka, Košík, Olej, Sochora(46.Melis) – Líška, Belanec, Hronec(46.Žember), Šamko(46.Matiaško), Krivosudský-Kolenčík(70.Sochora)

V generálke na úvodný ligový súboj jarnej časti sezóny zvíťazili zverenci Nikolasa Švirika nad deviatym celkom IV. ligy Juhovýchod  – Tovarníkmi 1:0. Jediný a víťazný gól stretnutia strelil Jozef Kolenčík, pre ktorého to bol už tretí gól v aktuálnej príprave a zároveň už druhý rozhodujúci presný zásah v zimných prípravných stretnutiach. Jedným gólom už zariadil aj víťazstvo 1:0 nad Veľkými Uhercami.

Začiatky všetkých súťaží + rozpis “Áčka” na stiahnutie – TU.

Dorast/U19

Dolné Vestenice – Handlová 5:2(2:0)

Góly: Kňápek 2x, Mäsiar, Hranai, Suchánek

V poslednom vystúpení dorastencov v tohtoročnej zimnej príprave, boli naši priaznivci svedkami víťazstva 5:2 nad rovesníkmi z Handlovej. O naše góly sa postarali Mäsiar, Hranai, dvakrát Kňápek a jeden presný zásah pridal aj Suchánek, ktorý ešte môže hrať aj v kategórii U15.

Prípravka/U8

Naše najmladšie družstvo sa predstavilo na ďalšom kvalitnom turnaji, kde bolo ambíciou ešte viac potrápiť našich súperov. V Piešťanoch sme v konkurencii Kalinkova, Nových Zámkov, Trebatíc a dvoch domácich výberov pomýšľali na zisk niekoľkých bodov. Vysoká chorobnosť však výrazne oslabila zostavu, ktorá cestovala na tento turnaj, a tak sme opäť hlavne zbierali skúsenosti. Okrem kvalitných zápasov a pozvania na májový turnaj si odnášame aj jedno individuálne ocenenie. Náš brankár Ondrej Štrba, pre ktorého to boli premiérové stretnutia v pozícii gólmana, bol ocenený za najlepšieho muža v rukaviciach celého turnaja.

Výsledky turnaja:

Dolné Vestenice – Kalinkovo 0:3

Piešťany (žltí) – Dolné Vestenice 1:0

Nové Zámky – Dolné Vestenice 5:1

Piešťany (červení) – Dolné Vestenice 5:0

Trebatice – Dolné Vestenice 4:0

Výber ŠK VEGUM Dolné Vestenice U8 tvorili: Ondrej Štrba, Adam Štrpka, Dávid Štrpka, Branko Humaj, Maxo Pánis, Lucas Plachý, Jakub Jurík, Paťko Bláha, Tomáš Morvay, Dávid Rybanský, Hugo Mišiak,

Páčil sa ti tento článok?
0Like