PRÍPRAVKÁRI ZAKONČILI SEZÓNU VÍŤAZSTVOM

Súťažný ročník 2017/2018 sa tento týždeň skončil aj pre naše najmladšie mužstvo.

Na posledný zápas k nám pricestovali po vzájomnej dohode o výmene zápasov hráči Ráztočna. S týmto súperom sme na jeseň zvíťazili 4:2 a rovnaký cieľ sme si samozrejme dali aj do tohto zápasu. Vstup sme mali výborný a už po piatich minútach sme mohli vyhrávať o dva góly. Lenže v nájazde Ďurík mieril nepresne a strela Chrenka sa nezmestila do priestoru troch žrdí.  Obaja hráči nám všetko vynahradili neskôr. Tobias Ďurík rozohral roh na krátko a Denis Chrenko predviedol všetkým svoju presnú pravačku. Druhý gól sme pridali ešte v prvom dejstve. Napádanie Šušmáka slávilo úspech a po zachytení rozohrávky brankára s prehľadom dostal loptu do prázdnej brány. Hostia dokázali tesne pred koncom prvého dejstva zdramatizovať zápas kontaktným gólom.

V druhom polčase sa nám podarilo opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Správne miesto si našiel Lukáš Kasala a po prebratí prihrávky prekonal brankára súpera. Nakoniec sme sa trošku museli strachovať o víťazstvo, pretože hostia znova znížili. Zvyšok zápasu sme si už ale postrážili a zaslúžene zvíťazili 3:2. Zároveň sme si tým zabezpečili konečné druhé miesto v tabuľke.

Až pre deväť hráčov sa týmto zápasom skončilo pôsobenie v katégórii U9 a od najbližšej sezóny už budú nastupovať v kategórii U15. Menovite ide o Lukáša Kasalu (8 gólov za sezónu, náš najlepší strelec) Lilly KluchovúViktóriu Matejovičovú, Marka Motúza, Sebastiána Šušmáka, Tobiasa Ďuríka, Ladislava Caňa, Matúša Vavra a Michala Nikolényho. Vždy je ťažké, keď trénerom odchádzajú kľúčoví hráči, no tešiť ich môže to, že sa majú kam posunúť. Za dva roky tréneri Radoslav Miko a Samuel Ďuriš pre mužstvo žiakov vychovali 14 hráčov.