PORÁŽKA MUŽOV V REGIONÁLNOM DERBY. Dorastenci útoČia NA PRVÉ MIESTO TABUĽKY

Víkendový súhrn zápasov mužstiev ŠK VEGUM Dolné Vestenice

„A“:

Lehota pod Vtáčnikom – Dolné Vestenice 3:0 (1:0)

Góly: 33. Benčat, 55. Kodaj, 57. Matuškovič

Zostava: Arpáš – Šrámka, Kastelovič, Sluka, Hlinka – Košík- Krivosudský, Matiaško, Bublák, Líška – Olej

Náhradici: Chrenko, Bohuš, M. Šamko (38. Šrámka), Kolenčík (81. Olej), Hronec (69. Hlinka)

Prvý ligový derby zápas sa hral v Lehote pod Vtáčnikom, kde sme nastúpili v rámci programu 4. kola IV. ligy SZ. Posledný duel s našim regionálnym rivalom máme dobre v pamäti, pretože sme po penaltovej dráme v Slovenskom pohári privítali prvoligovú Senicu. Teraz sa však hralo ligové stretnutie, ktoré otvorili gólom v 33. minúte domáci futbalisti. Loptu z rohového kopu dopravil hlavičkou do siete Michal Benčat. Po zmene strán padali góly už len do našej brány. V 55. minúte sme pri vlastnom pokutovom území stratili loptu, čo využil súper na rýchly protiútok. Presná prihrávka adresovaná z ľavej strany ihriska na Denisa Kodaja znamenala veľké nebezpečenstvo, čo sa samozrejme potvrdilo a domáci túto akciu pretavili na druhý gól. Tretí presný zásah prišiel dve minúty po našom druhom inkasovanom góle. Najmä na psychiku to bola tvrdá rana, po ktorej sme sa už do zápasu nevrátili.

U19:

Kanianka – Dolné Vestenice 0:5 (0:3)

Góly: 12. a 39. Šiarik, 50. a 73. Melis, 66. Hranai

Zostava: Š. Stručka – Gáher, R. Radošány, M. Miko, Rybanský – Šiarik – A. Mäsiar, Obert,
Sány, Melis – Šuhajda

Náhradníci: Hranai (62. Obert), Šiarik (70. A. Ďuriš), Žúbor (81. Sány)

Bilanciu mužstiev ŠK VEGUM Dolné Vestenice vylepšili cez víkend dorastenci, ktorí majú za sebou mimoriadne úspešný zápas. Po triumfe nad regionálnym súperom z Kanianky po výsledku 5:0 sa zverenci Jozefa Kolenčíka dostali na druhé miesto tabuľky. Na lídra súťaže, Lednické Rovne,  strácajú len tri body. O góly sa postarali dvojgóloví Dávid Melis a Matúš Šiarik, ktorých doplnil ešte Adam Hranai.

„B“

 Šimonovany – Dolné Vestenice “B” / Hradište 2:2 (0:1)

Góly: 48. Jakubis, 70. Hrudka – 16. Kolenčík, 90.+ Melis

Zostava: Hirkala – Krajčovič, Ďurík, Rendek, Chrenko – M. Miko – Vaňo, V. Reisel, Struhár, Melis – Kolenčík

Náhradníci: Sapár (46. M. Miko), M. Šamko (44. Chrenko), M. Ďuriš, Pavol Miške (82. V. Reisel), Peter Miške,

Futbalisti nášho „B“ tímu skompletizovali našu zbierku všetkých typov výsledkov, aké je možné vo futbale dosiahnuť. Po prehre „A“ mužstva a víťazstve dorastencov pridali hráči našej rezervy remízu, vybojovanú v Šimonovanoch. V zápase sme sa síce zásluhou Kolenčíka dostali do vedenia, no domáci po góloch zo 48. a 70. minúty otočili stav stretnutia. Bod za remízu zariadil presným zásahom zo záveru stretnutia Dávid Melis.

Páčil sa ti tento článok?
0Like