Nitrianske Sučany 0:4 (0:3) Dolné Vestenice

Góly: 18′ Bublák, 24′ Šrámka, 36′ Matiaško, 70′ Kastelovič

ZOSTAVA: Bohunský – Šrámka, Šagát, Sluka, Bruška – Bublák,Kastelovič, Šamko, Tadial, Matiaško – Kolenčík

NÁHRADNÍCI: Miko(72′), Krajčovič(83′), Ďuriš(87′), Radošány(89′), Košík, Matejovič

Ako sme spomínali v predzápasovom článku, Nitrianske Sučany sme od nášho vstupu do MO, nedokázali ani raz zdolať. Dnes (1.4.), sa táto séria pretrhla. A nejde o žiaden 1. apríl. Aj keď duel naoko ohrozoval nepríjemný dážď, stav ihriska v N. Sučanoch bol vynikajúci.

Sebakriticky si treba priznať, že v úvode zápasu sme sa trošku hľadali. Domáci držali viac loptu a dokázali si vytvoriť menší tlak. Nám sa až neskôr podarilo naplno vstúpiť do diania a začali sme hrať našu hru. Hlavné bolo v tom ťažšom úvode neinkasovať a to sa nám aj podarilo splniť. Pre zvyšok zápasu sa výstižne hodí slovíčko efektivita. Ak by sme mali záznam celého zápasu, zostrihu by dominovali tento raz góly a nie nepremenené šance. Začalo to v 18. minúte. Správne miesto v šestnástke si našiel Dušan Bublák a dorážkou zaknihoval svoj prvý gól v našom drese. O šesť minút neskôr sme mali k dispozícii štandardnú situáciu. Kastelovič poslal loptu do šestnástky, kde si ju našiel Pavol Šrámka a hlavou navýšil naše vedenie.

Vtedy to už vyzeralo celkom sľubne, ale dokonca zápasu ostávalo ešte veľa času. Oba góly ale pomohli našej hre, keďže sme získali aj územnú prevahu a nervózneho súpera sme lepšie držali od našej brány. Ale domáci nepôsobili vôbec odovzdaným dojmom a preverili aj nášho brankára. Najlepšiu šancu v prvom polčase mal Marek Krivosudský. Jeho nebezpečnú strelu Bohunský vyrazil. V 36. minúte sa na krídle uvoľnil Mário Šamko, ktorý presnou prihrávkou našiel Dominika Matiaška. Náš celkovo druhý najlepší strelec v tejto sezóne zamieril k pravej žrdi a zvýšil na 0:3.

V druhom polčase sme dokázali udržať naše vedenie a hlavne sme neinkasovali a tým pádom nepripustili žiadnu zbytočnú drámu. Aj keď, áno, aj to sa mohlo stať. Lenže tomu zabránil fantastickým zákrokom na bránkovej čiare Ľuboš Bohunský. Povedať si, že už máme zápas takmer v suchu sa dalo až po 70. minúte. Jakub Kastelovič získal loptu pred súperovou šestnástkou a technickou strelou pridal náš štvrtý gól. Ďalšie góly sme už potom nevideli aj keď šanciam Kolenčíka, Matiaška, Mika alebo Tadiala nechýbalo veľa. Spokojní museli byť aj diváci, pretože videli pekný futbal s množstvom útočných akcií.

Keď už vyhrať, tak poriadne! Odvážať z Nitrianskych Sučian víťazstvo 0:4, to by nikto z nás pred zápasom nepovedal. O to sladšie teraz chutí.

Náš krajný obranca Andrej Bruška po zápase povedal:

Andrej Bruška-foto

„Dnešný zápas bol už od začiatku veľmi ťažký, na obidvoch stranách bol cítiť tlak derby zápasu.“

„Ja osobne som presne vedel, čo ma čaká, keďže Mareka Krivosudského poznám už dlhé roky a predpokladal som, že budem brániť práve jeho. Zo začiatku treba uznať, že Sučany boli lepším celkom. Naša rozohrávka bola veľmi zlá a valili sa na nás protiútoky. Bolo veľmi dôležité, že sme odolali a dokázali streliť gól. Jediná väčšia chyba, ktorú sme mohli ľutovať, bola až v závere polčasu, kedy sa po dlhom výkope Marek práve cezomňa dobre uvoľnil a veľa nechýbalo, aby skóroval.“

Cez prestávku, sme si presne povedali, na čo si máme dávať pozor a najdôležitejšie bolo, aby sme neinkasovali kontaktný gól. V druhom polčase Sučany vysunuli viac útočníkov, takže v obrane sme sa dobre zapotili. Keď už to vyzeralo, že inkasujeme, zaúradoval náš brankár Lubec, ktorý vytiahol zákrok, aký sa len tak ľahko nevidí. V závere sme dokázali streliť ešte 4. gól a v tom momente som vedel, že už môžeme byť spokojní a tento zápas vyhráme.“

„Dneska sa mi hralo veľmi dobre. Po viacerých zápasoch v obrane v rovnakom zložení, cítim veľkú oporu v stopéroch, čo aj môj výkon len zlepšuje, kedže som viac v hernej pohode. Som šťastný, že sme si pripísali veľmi dôležité tri body a po dlhšom čase sme porazili v derby zápase s peknou diváckou kulisou Sučany.“