Hráči sa na derby tešia! Očakávajú vyrovnaný zápas

Štvrtá liga prináša vestenickému futbalu množstvo konfrontácií s kvalitnými súpermi. Medzi nich musíme, pochopiteľne, zaradiť aj Prievidzu – najväčší klub na hornej Nitre. Derby zápas s regionálnym súperom nás čaká už dnes o 16:00 hod.

V minulom roku sme pre pandémiu stihli odohrať len jeden vzájomný zápas. Na mestskom štadióne v Prievidzi sme zvíťazili po najtesnejšom výsledku 1:0. Jediný gól toho stretnutia strelil náš terajší kapitán Tomáš Olej.

“Očakávam podobne vyrovnané stretnutie ako pred rokom. Verím, že opäť vyhráme. Ja osobne poznám len ich kapitána, ostatných nie. Príde sem úplne nový hráčsky káder, no podobné to je aj v našom prípade,” povedal pred zápasom Tomáš Olej.

Pod čisté konto sa v minulej sezóne podpísal aj gólman Adam Arpáš, ktorý v závere prvého polčasu chytil penaltu. Tréner Jozef Kolenčík vtedy figuroval v tíme ešte ako hráč, i keď na toto stretnutie nenastúpil. Teraz však 31-ročný lodivod nášho tímu skladá taktiku na dnešný duel. Jedným z hráčov, o ktorého služby sa bude opierať, je aj Dávid Šlabjar. Ten zatiaľ strelecky mlčí, no príležitostí na skórovanie už mal dostatok.

“Hrával som tam šesť rokov, počas ktorých som zažil veľa pekných chvíľ. Prípadný gól teda z úcty k súperovi oslavovať nebudem. Hráčov Prievidze poznám, s niektorými som si dokonca osobne zahral. Na derby zápas sa veľmi teším a dúfam, že ho zvládneme,” povedal pred zápasom Dávid Šlabjar.

V našom kádri nájdeme viacero hráčov, ktorí majú vo futbalovom životopise prievidzskú zastávku. Jedným z nich je aj Marek Belanec.

“Na derby zápas sa nepripravujem nijak špeciálne. Všetko je rovnaké ako na každý súťažný duel. Nezáleží, či príde Prievidza alebo iný super. Nevidím v tom rozdiel. Som vo Vesteniciach, a tak budem chcieť spraviť všetko pre to, aby tri body zostali doma a aby boli všetci od upratovačky až po posledného fanúšika spokojní!”

Páčil sa ti tento článok?
8Like