HODNOTENIE PRÍPRAVY S TRÉNEROM „A“ MUŽSTVA, NIKOLASOM ŠVIRIKOM

Dnešným dňom sa definitívne končí prípravné obdobie a už zajtra (10.3.) odštartuje jarná časť sezóny 2017/2018. Pri bilancovaní uplynulých týždňov sme nezabudli na najdôležitejšieho človeka tejto prípravy a to trénera „A“ mužstva, Nikola Švirika. Porozprávali sme sa s ním o cieľoch, tréningovom procese, hráčoch a predstavách do jarnej časti.

Aké ciele ste si dali pred začiatkom prípravy?

Naším cieľom bolo zvýšiť herný výkon hráčov a aj naďalej hrať atraktívny futbal. Okrem toho sa chceme udržať čo najdlhšie na 1. mieste, z čoho vyplýva aj ten najvyšší cieľ – POSTUP. Ak by sa to podarilo, bolo by to super.

Podarilo sa všetky tieto ciele v príprave splniť?

To, či sa ich podarilo splniť uvidíme, ale pevne dúfam, že áno. Spravili sme preto maximum.

Prípravný zápas, Piešťany – Dolné Vestenice

Ste spokojný s vytvorenými podmienkami na trénovanie? Alebo bolo možné pripraviť prípravu aj lepšie?

Tak, určite by si každý prial čo najlepšie podmienky, ale musíme brať to, čo máme k dispozícii. Myslím si, že sme mali podobné podmienky ako všetci naši súperi. Využívali sme telocvičňu, umelú trávu a okolitú prírodu. S tým, čo sme mali pripravené sme spokojní.

Aký bol prístup hráčov k tréningovému procesu?

Hráči pristupovali k príprave veľmi zodpovedne. Ak bolo možné (t. j. nebránili  im pracovné a školské povinnosti) tak sa zúčastňovali a makali naplno všetci. Pokiaľ niekto nemohol prísť, tak sme sa dohodli na individuálnom pláne.

Odpovedá zloženie kádra  vašim predstavám?

Každý tréner by chcel mať v mužstve Ronalda alebo Messiho ( smiech). Veľkým plus je príchod dvoch kvalitných hráčov, čím sa zvýšila konkurencia v mužstve. Náš káder je zložený podľa mojich predstáv aj preto, lebo  tvoríme super kolektív na ihrisku, aj mimo neho. Sú to super chalani.

Prípravný zápas, Dolné Vestenice – Veľké Uherce

Hráči si skúšali aj nové herné rozostavenie, podarilo sa im to naučiť ? Uvidíme ho aj  na jar v zápasoch?

Skúšali sme niečo nové. V rámci možností sme na tom dosť pracovali. To, či sa to hráči naučili, divákom ukáže až jarná časť. Sami sa môžu presvedčiť.

Podľa čoho sa vyberali súperi do prípravných zápasov. Išlo tu aj o to, či hráči dokážu  konkurovať tímom z V. ligy ?

Súperov na prípravné zápasy vyberal po spoločnom dohovore manažér „A“ mužstva, Martin Dvonč. Zvolili sme mužstvá, ktoré nám ukážu, na čom musíme popracovať.  Navyše hrať s kvalitnými súpermi nám dá veľa. Určite nám to ukázalo aj fakt, či sme konkurencieschopní  pre mužstvá z vyššej súťaže.

Čo by mohli byť naše najväčšie zbrane v jarnej časti ?

Naše najväčšie zbrane, tých je viac (smiech). Nebudem prezrádzať podrobne, ale určite tam patrí chuť po víťazstve a super kolektív.

A na záver. Aká nálada panuje v mužstve pred štartom jarnej časti ?

V mužstve je veľmi dobrá nálada. Sme plní očakávaní. Všetci sa tešia na prvý majstrovský zápas, veď predsa viac ako trojmesačná pauza je poriadne dlhý čas.

Páčil sa ti tento článok?
0Like