Dôležité body zostali doma

Dolné Vestenice – Hlohovec 3:0 (1:0)

Góly: 44. V. Láska, 82. T. Olej (z 11m) – 50. M. Kováč (vl. gól)
DOL. VESTENICE: Ľ. Bohunský – A. Hlinka, T. Olej, P. Košík, M. Miko, P. Záhorský, L. Jose Pace Larez (89. V. Reisel), J. Dávid Melis (73. J. Samuel Mekýš), P. Henrique Zimmermann (78. P. Šóš), F. Jozef Kocan, V. Láska

O dôležitosti tohto zápasu nebolo žiadnych pochýb. Do duelu s tabuľkovým susedom sme v stúpili veľmi namotivovaní. Veď vidina zisku bodov bola dostatočne veľká. Aj napriek tomu sme už v úvode mohli prehrávať. Skvelý zákrok však vytiahol gólman Ľuboš Bohunský. Ten čaroval aj v závere prvého dejstva, keď zlikvidoval ďalšiu šancu Hlohovca. Hneď z následného protiútoku sme strelili úvodný gól stretnutia. František Kocan po rýchlom brejku krásne naservíroval loptu Vladimírovi Láskovi a ten ju poslal do siete.

V druhom polčase sa zlepšila aj naša hra. Súperovi, ktorého hre sme sa v prvom polčase viac prispôsobili, sme v druhej 45-minútovke už nedali toľko priestoru. Päť minút po výkope druhého polčasu sa podarilo Brazílčanovi Pedrovi Zimmermannovi prejsť s loptou okolo obrancu a presne odcentrovať. Loptu, na ktorú už číhal Dávid Melis, však do vlastnej siete zrazil hosťujúci obranca.

Dôležité víťazstvo a tri body spečatil v 82. min Tomáš Olej. Za faul v pokutovom území na striedajúceho Patrika Šóša nariadil hlavný arbiter pokutový kop. Kapitán nášho tímu penaltu spoľahlivo premenil. Jedinou chybičkou krásy na tomto zápase bola piata žltá karta Tomáša Oleja. V zajtrajšom stretnutí s Kvašovom sa tak náš skúsený hráč pre disciplinárny trest nepredstaví.

Páčil sa ti tento článok?
1Like