Výsledkové aj herné obrodenie dorastu

Po zimnej prestávke boli v nelichotivej situácii aj naši hráči dorastu. Tí, podobne ako muži, okupovali spodné priečky svojej súťaže, takže pred nimi bola tiež záchranárska úloha. Okrem toho sme však potrebovali zvýšiť ofenzívnu činnosť, keďže na jeseň strelili hráči U19-ky len tri góly. Tieto dve veľké úlohy stáli pred novým trénerom Patrikom Šóšom, ktorý sa ich zhostil veľmi pôsobivo.

V premiére na lavičke nášho dorastu vyhral 3:1 nad ďaleko vyššie postavenou Kaniankou. Jeho zverenci na jar nastrieľali o 19 gólov viac ako na jeseň, vďaka čomu pozbierali dokopy 18 bodov. Okrem týchto vecí sa však dorastencom podarilo aj to najdôležitejšie. Zachránili sa v krajskej štvrtej lige, preto ich v nej uvidíte nastupovať aj o rok.

“Jarnú časť hodnotím pozitívne. Boli sme na poslednom mieste po jeseni, takže sme museli zabrať. Zapracovali sme na súhre, čo sa aj odzrkadlilo hneď v prvom jarnom kole, v ktorom sme získali tri body. Mužstvo to určite nabudilo a s vyrovnanými výkonmi sme potrápili aj lepšie tímy. Dokázali sme udržať súťaž, takže panuje spokojnosť, no je potrebné stále pracovať na zlepšení. Uvidíme, ako sa zapracujú noví hráči počas leta. Chceme, aby sa nám darilo ako na jar,” zhodnotil tréner Patrik Šóš.

Mužstvu nepochybne pomohlo aj posilnenie ofenzívnym hráčom aj s výbornými brankárskymi schopnosťami – Romanom Javorčekom, ktorý u nás pôsobil na striedavý štart.

Za dorast v minulej sezóne nastúpili: Šimon Stručka, Matúš Vabec, Kristián Miko, Tomáš Dufek, Matúš Šiarik, Tomáš Zahumenský, Roderik Dolný, Mário Obert, Adam Ďuriš, Samuel Suchánek, Samuel Rusňák, Adrián Humaj, Domin Dian, Erik Ďurica, Patrik Demeter, Roman Javorček, Alex Jedinák, Tobias Švirik, Jozef Samuel Mekýš, Roman Kiaba

Páčil sa ti tento článok?
2Like