SLOVNAFT CUP: ZA VÍŤAZSTVO V KOSTOĽANOCH FORTUNALIGOVÁ ODMENA

Zemianske Kostoľany – Dolné Vestenice 1:2 (0:1)

Góly: 29. Lukáš Sluka , 80. Martin Líška

Zostava: Arpáš – Hlinka, Kastelovič, Sluka, Krivosudský – Líška(C), Košík, Bublák, Hronec, Matiaško – Olej

Náhradníci: Chrenko- Bohuš(64.), Habánik(67.), Kolenčík(87.), Šamko

Po napínavom zápase prvého kola Slovenského pohára (Slovnaft Cup) s Prievidzou, sme sa v ďalšej časti postavili inému súperovi z nášho regióna. Zemianske Kostoľany si predtým poradili s Kaniankou a kedže sú ligovo nižšie ako my, stretnutie o postup do ďalšej časti pohárovej súťaže sa hralo na ich štadióne. Známemu protivníkovi sme čelili aj v tohtoročnej letnej príprave, kde sme zvíťazili vysoko 8:0. Teraz sa však hral zápas dôležitejšej úrovne a na víťaza čakala atraktívna odmena. V prípade triumfu Zlatých Moriaviec nad Lehotou pod Vtáčnikom, by sa fortunaligista predstavil v treťom kole buď na štadióne v Kostoľanoch alebo u nás.

Stredajší pohárový duel otvoril gólom stopér Lukáš Sluka, ktorý aj tentokrát ťažil z výbornej štandardnej situácie. Prvopolčasovú prevahu nášho tímu sa snažili domáci otupiť tvrdou hrou, za čo boli odmenení aj dvoma žltými kartami. Zvyšné dve im udelil hlavný rozhodca za nešportové správanie. Polčasová prestávka padla domácemu celku vhod a po zmene strán sa hra viac vyrovnala. Gól, ktorým v 54. min Zaťko vyrovnal, ešte viac zdramatizoval toto stretnutie. K postupu boli oba tímy rovnako blízko, takže si najmä hráči v obrane dávali pozor na prípadné chyby. Vo vzduchu visel pomaly penaltový rozstrel, ktorému sme sa našťastie vyhli. Desať minút do konca odpískal hlavný rozhodca po faule obrancu Zemianskych Kostolian penaltu. Jej realizáciu si zobral do svojej réžie opäť Martin Líška. Náš kapitán, ako už tradičný exekútor pokutových kopov, ani tentoraz nezaváhal. Po minuloročnej rozhodujúcej pohárovej penalte do siete Lehoty pod Vtáčnikom, tak zaznamenal víťazný gól aj v tomto stretnutí.

Vybojované víťazstvo, pred doslova plným sektorom našich fanúšikov, nám umožnilo opäť privítať súpera zvučného mena. Po minulom roku, kedy sme hostili v tejto súťaži Senicu, k nám teraz zavíta ďalší fortunaligista a to FC ViOn Zlaté Moravce.