Partizánske v derby zápase nad naše sily

Klubový komentár k zápasu

Partizánske – Dolné Vestenice 4:2 (2:2)

Góly : 6. D. Dojčinovič, 45+1. E. Blaho, 82. T. Obert, 90+2. P. Křapka – 34. a 45. J. Hronec. R Volf, 350 divákov.

DOLNÉ VESTENICE: A. Arpáš – T. Olej, M. Sochora (90. P. Šóš), A. Hološka, M. Belanec, R. Prekop (60. S. Stovička), J. D. Melis (68. R. Žember), D. Šlabjar, V. Láska, J. Hronec, A. Hlinka, tréner: J. Kolenčík.

Už v 6. minúte domáci otvorili gólový účet medziokresného derby, keď po Januškovej stlmenej strele sa zmocnil lopty Dojčinovič a jeho pokus s prispením Olejovho teču skončil za chrbtom bezmocného Arpáša. V 34. minúte sa už hostia dočkali, keď po Prekopovej načasovanej prihrávke Hronec s prispením pravej žrde vyrovnal. V 42. minúte sa Dojčinovič na poliacej čiare zmocnil lopty, vyrazil do úniku, ale jeho strelecký pokus našiel v strede bránky pripraveného Arpáša. V poslednej minúte predviedol dravý únik po pravej strane Láska, nezištnou prihrávkou naservíroval gól na podnose Hroncovi, ktorý do prázdnej bránky nezaváhal. O minútu však gumári ponúkli domácim na pravej strane štandardku, z ktorej Obžera zavrtel loptu do veľkého vápna, Arpáš loptu neudržal a Blaho pohotovo vyrovnal na 2:2. V 82. minúte si na Obžerov strieľaný center z ľavej strany do šestnástky nabehol domáci žolík Obert a loptu vo výskoku usmernil nohou za chrbát vybiehajúceho Arpáša. V poslednej minúte brankár hostí včasným vybehnutím zmaril Blahovi snahu o gólový zápis. V nadstavenom čase však unikajúceho Olacha stiahol v šestnástke Hološka a z nariadeného pokutového kopu gólom na 4:2 poistil trojbodový zisk Tempa jeho kapitán Křapka.